W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.
Zielona koniczyna oplata publiczne posadki

 Już w 1993 r. PSL szło do wyborów pod hasłem „Polsce potrzebny jest dobry gospodarz”. Do dziś po mistrzowsku wciela je w życie.

Kiedy Władysław Kosiniak-Kamysz został w listopadzie 2011 r. ministrem pracy, musiał zrezygnować z zasiadania w radzie nadzorczej (RN) spółki Hotel ORW Azoty z grupy ZAK Kędzierzyn. Kto zajął jego miejsce? Marcin Horyń, szef młodzieżówki PSL w Małopolsce i członek gabinetu politycznego Kosiniaka-Kamysza. Szef resortu pracy idzie tropami starszych kolegów. Wszyscy ministrowie spod znaku zielonej koniczynki realizują hasło z ostatnich wyborów: „Najważniejszy jest człowiek”. Pod warunkiem, że to człowiek PSL, nawet jeśli skompromitowany.

142 mln zł - tyle zarobili działacze PSL, ich znajomi i rodziny z naszej listy przez niecałe pięć lat od objęcia władzy.

Roman Kwaśnicki, kandydat PSL na prezydenta Jeleniej Góry, na fotelu prezesa KRUS zabawił osiem miesięcy. Odszedł we wrześniu 2008 r. za „uchybienia o charakterze organizacyjno-administracyjnym”, jak tłumaczył ówczesny minister rolnictwa Marek Sawicki. Media pisały o nepotyzmie, tworzeniu stanowisk pracy pod konkretne osoby i licznych podróżach służbowych, z których większość wiodła w rodzinne strony prezesa.

Rok później Kwaśnicki był już (i jest do dziś) wicedyrektorem Zakładu Doświadczalnego Bonin, działającego przy Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, podlegającego resortowi rolnictwa. Zakład specjalizuje się w nasiennictwie ziemniaka i zbóż, a Kwaśnicki jest zootechnikiem, który pracował głównie w oświacie i w KRUS.

Historia Kwaśnickiego jest jedną z wielu, które opisujemy w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu"

Jak ludowcy dzielą strefy wpływów?

MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI (40 osób z listy)

Najwięcej posad do obsadzenia PSL ma w jednostkach podległych resortowi rolnictwa. Są to KRUS, ARiMR, ARR i ANR (opisujemy je osobno), ale też inspekcje (np. ochrony roślin i nasiennictwa) czy 12 instytutów naukowych i ich spółki. Za rządów Marka Sawickiego, byłego już ministra i wiceprezesa PSL, dyrektorem w KRUS została jego szwagierka, a zastępcą szefa Centralnej Biblioteki Rolniczej — teść syna. Przemysław Litwiniuk, były szef gabinetu Sawickiego, jest rekordzistą: był na państwowym garnuszku w siedmiu różnych miejscach. W 2011 r. wpłacił na rzecz PSL ponad 20 tys. zł.

AGENCJA RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA (132 osoby z listy)

To głównie przez tę agencję płyną na polską wieś pieniądze z UE. I właśnie tę agencję oplata największa sieć działaczy partii spod znaku zielonej koniczynki. Są wszędzie: w centrali, oddziałach wojewódzkich i biurach powiatowych. Aż 38 osób odnaleźliśmy też w zarządach i radach nadzorczych spółek podległych ARiMR, a zarządzających hurtowymi rynkami rolnymi. Niemal dokładnie 3,5 roku (do ostatniego czwartku) prezesem ARiMR był formalnie bezpartyjny Tomasz Kołodziej — syn Ryszarda Kołodzieja, byłego posła i wiceministra rolnictwa z PSL, który tylko w 2011 r. wpłacił na konto PSL 12 tys. zł.

AGENCJA RYNKU ROLNEGO (36 osób z listy)

To druga z agencji pośredniczących między UE a polskim sektorem rolnym. Pierwszym prezesem ARR z ramienia PSL był Bogdan Twarowski. Zasłynął bizantyjskimi rządami i tym, że jednego dnia odwołał wszystkich dyrektorów regionalnych, a wakaty zaczął obsadzać ludowcami. Jego następca — Władysław Łukasik, to jeden z niesławnych bohaterów tzw. taśm PSL. Dziś obaj mają status oskarżonych o przekroczenie uprawnień przez wydawanie poleceń zatrudniania lub zwalniania z ARR konkretnych osób. Nie przyznają się do winy.

AGENCJA NIERUCHOMOŚCI ROLNYCH (25 osób z listy)

W tej agencji, zarządzającej państwowymi nieruchomościami rolnymi, znaleźliśmy najmniej działaczy PSL. Z dwóch powodów: dopiero w lutym 2012 r. ludowcy za sprawą swojego byłego posła Leszka Świętochowskiego „odzyskali” ANR z rąk PO, a poza tym w ANR jest najmniej posad do obsadzenia — w przeciwieństwie do ARiMR, nie ma biur powiatowych, a podległe jej spółki (takie jak np. stadniny koni) nie mają rad nadzorczych. Polityków PSL jest więc w ANR stosunkowo niewiele, ale rekompensują to ich pensje: sporo wyższe niż w ARR czy ARiMR.

MINISTERSTWO SKARBU PAŃSTWA (47 osób z listy)

W resorcie skarbu „głównym kadrowym” ludowców jest Jan Bury, wiceprezes PSL i wiceminister skarbu od listopada 2007 r. do lipca 2012 r. Najwięcej działaczy partii chłopskiej i członków ich rodzin można znaleźć w zarządach i radach nadzorczych spółek z branży energetycznej, którą nadzorował Bury. Wśród szczęśliwców sprawdzających się w biznesie znaleźliśmy m.in. byłych wspólników w interesach byłego wiceministra i jego znajomych z czasów działalności w Związku Młodzieży Wiejskiej, któremu szefował w latach 1990-96.

KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO (54 osoby z listy)

KRUS to instytucja odpowiedzialna za ubezpieczenia społeczne rolników. Za rządów PSL i PO miała trzech prezesów: Romana Kwaśnickiego, Henryka Smolarza i Artura Brzóskę — wszystkich spod znaku zielonej koniczynki. Najgłośniej było o pierwszym — odszedł oskarżany o nepotyzm i nadużywanie podróży służbowych. W KRUS także można dostrzec dzielenie stanowisk według partyjnego klucza. Możliwości jest wiele — poza oddziałami wojewódzkimi kasa posiada ponad 250 mniejszych tzw. placówek terenowych.

MINISTERSTWO PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ (32 osoby z listy)

Spośród jednostek podlegających resortowi pracy upartyjnienie najlepiej widać w ochotniczych hufcach pracy. Ich szefem od stycznia 2008 r. do lipca 2012 r. był Jerzy Mormul, członek zarządu wojewódzkiego PSL w Opolu. W OHP znaleźliśmy jeszcze 27 innych działaczy partii chłopskiej, a kilku kolejnych też w PFRON i ZUS. Licznie reprezentowani w tym gronie są ludowcy z województwa lubuskiego — tego samego, w którym szefem struktur PSL jest Jolanta Fedak, minister pracy z pierwszego rządu Donalda Tuska.

SAMORZĄDY WOJEWÓDZKIE (85 osób z listy)

Działacze PSL sprawdzają się nie tylko na państwowym, ale także samorządowym wikcie. W niemal wszystkich województwach można znaleźć ludowców z lukratywnymi posadami. Są w spółkach, ośrodkach ruchu drogowego, urzędach pracy, funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej, a nawet szpitalach, muzeach czy filharmoniach. Najhojniej stanowiskami obdziela kolegów Adam Struzik, nie tylko członek Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL, ale również marszałek województwa mazowieckiego od, bagatela, 11 lat.

MINISTERSTWO GOSPODARKI (26 osób z listy)

Resortowi gospodarki, któremu szefuje prezes PSL Waldemar Pawlak, podlegają m.in. spółki górnicze, specjalne strefy ekonomiczne i wydziały promocji handlu i inwestycji w polskich ambasadach. Wszędzie znaleźliśmy ludowców. W górnictwie sprawdza się m.in. Eugeniusz Postolski, który wcześniej nie sprawdził się jako wiceminister, odpowiedzialny za? górnictwo. W jednej z SSE posadę szefa RN znalazła wiceprezes partii Jolanta Fedak, której powinęła się noga w wyborach do Sejmu. Za granicą natomiast sprawdza się m.in. syn Andrzeja Śmietanki, jednego z niesławnych bohaterów tzw. taśm PSL.

źródło: puls biznesu

Prezentujemy 408 nazwisk. To działacze PSL, członkowie ich rodzin i znajomi, którzy zasiadają lub zasiadali w ciągu 5 ostatnich lat w spółkach i instytucjach państwowych.

Paweł Abramczyk

kierownik PT KRUS w Wyszkowie kandydat PSL w wyborach do rady powiatu wyszkowskiego

Andrzej Bieńko

dyrektor lubelskiego oddziału ARiMR prezes ZP PSL w Lublinie, kandydat tej partii na prezydenta Lublina

Elżbieta Brzuch

kierownik BP ARiMR w Janowie Lubelskim kandydatka PSL w wyborach do rady powiatu janowskiego

Józef Czerwiński

p.o. zastępcy komendanta pomorskiego oddziału OHP, szef komisji rewizyjnej pomorskiego ZW PSL

Marcin Adamczyk

zastępca dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, sekretarz PSL w Częstochowie, szef ZMW w tym mieście

Jan Andrykiewicz

członek rad nadzorczych: Radio Zachód i Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy były poseł PSL, członek ZW PSL

Artur Andrysiak

członek zarządu Agencji Rozwoju Mazowsza i rad nadzorczych Polskiego Radia i spółki córki WORD w Warszawie dyrektor biura mazowieckiego ZW PSL

Magdalena Andrzejak-Klecha

komendant podkarpackiego oddziału OHP kandydatka PSL w wyborach do sejmiku podkarpackiego

Mirosław Augustyniak

dyrektor WORD w Ostrołęce, członek rady nadzorczej PKS Warszawa prezes ZP PSL w Makowie Mazowieckim, kandydat do Sejmu z listy PSL

Jacek Bachański

dyrektor biura zarządu Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, członek rady nadzorczej Hodowli Roślin Strzelce, szef PSL w Wyszkowie, wiceprzewodniczący rady miasta

Jerzy Bajda

kierownik PT KRUS w Radzyniu Podlaskim radny powiatu radzyńskiego z PSL

Krzysztof Bałdyga

kierownik BP ARiMR w Ostrołęce szef ostrołęckiego PSL, członek ZW PSL

Zbigniew Banaśkiewicz

były dyrektor kieleckiego oddziału KRUS były starosta kielecki i radny powiatu kieleckiego z PSL

Teresa Bartosiewicz

kierownik PT KRUS w Radomiu, kandydatka PSL w wyborach samorządowych i do Senatu

Ryszard Basiński

kierownik BP ARiMR w Sępólnie Krajeńskim, członek kujawsko-pomorskiego ZW PSL

Paweł Bejda

dyrektor WORD w Skierniewicach, członek Rady nadzorczej Geotermii Mazowieckiej członek ZW PSL, radny powiatu łowickiego PSL

Anna Berkowicz

kierownik PT KRUS w Wolbromiu kandydatka PSL w wyborach do rady powiatu olkuskiego

Tomasz Białaszczyk

dyrektor oddziału ARiMR w Opolu kandydat PSL na burmistrza Kluczborka

Justyna Białaś

pracownik oddziału ARiMR w Krakowie wiceprezes ZP PSL w Olkuszu, kandydatka ludowców w wyborach do Sejmu

Halina Bielińska

zastępca dyrektora Zakładu Doświadczalnego Kołuda Wielka radna Janikowa, kandydatka PSL do Sejmu

Halina Bieniek

kierownik PT KRUS w Janowie Lubelskim kandydatka PSL do rady powiatu janowskiego

Dariusz Bliźniak

członek zarządu Towarowej Giełdy Energii członek rady nadzorczej ANR bliski znajomy Jana Burego z czasów działalności w ZMW

Marek Błaszczak

zastępca dyrektora, a następnie dyrektor warszawskiego oddziału ANR kandydat PSL w wyborach do Senatu

Paweł Błaszczyk

kierownik BP ARiMR w Ostrowie Wielkopolskim, członek ZP PSL w Ostrowie Wielkopolskim

Lesław Błądek

zastępca kierownika i kierownik BP ARiMR w Leżajsku prezes ZP PSL w Leżajsku, członek podkarpackiego ZW PSL

Andrzej Bobrowski

dyrektor poznańskiego oddziału ARR szef rady nadzorczej Wielkopolskiej Agencji Zarządzania Energią kandydat PSL w wyborach do sejmiku wielkopolskiego

Bogdan Bogdali

kierownik w krakowskim oddziale ARiMR w Krakowie, lider ludowców w powiecie krakowskim, kandydat PSL do Sejmu

Henryk Bogdan

zastępca dyrektora oddziału ANR w Olsztynie, kierujący filią w Suwałkach były poseł PSL, członek RN PSL

Jarosław Bomba

dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego, oddział w Krakowie, wiceprezes zarządu powiatu ziemskiego PSL w Krakowie

Mirosław Borkowski

zastępca dyrektora oddziału ARiMR w Opolu były radny powiatu nyskiego z PSL

Ryszard Borowski

kierownik oddziału w Sitnie Lubelskiego ODR wiceprzewodniczący rady gminy Miączyn bliski współpracownik europosła PSL Arkadiusza Bratkowskiego

Grzegorz Boski

członek rady nadzorczej Hutmar, zastępca dyrektora Śląskiego ODR w Częstochowie prezes ZM PSL w Częstochowie, wiceprezes ZMW

Marian Brandys

kierownik BP ARiMR w Pszczynie radny gminy Miedźna, kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Beata Brejwo-Kuźmicz

zastępca dyrektora zachodniopomorskiego oddziału ARiMR kandydatka PSL w wyborach do rady miasta Szczecina i do Sejmu

Andrzej Brudło

kierownik PT KRUS w Grodzisku Wielkopolskim kandydat PSL w wyborach do sejmiku wielkopolskiego

Jacek Brzeziński

zastępca dyrektora generalnego i zastępca prezesa PFRON, członek rady nadzorczej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, były szef rady powiatu żarskiego, kandydat PSL w wyborach do sejmiku lubuskiego i Senatu

Artur Brzóska

członek zarządu ZUS, wiceprezes ARR prezes KRUS członek wojewódzkiego sądu koleżeńskiego PSL na Mazowszu

Jerzy Bucki

członek rady nadzorczej Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego członek dolnośląskiego ZW PSL

Józef Budka

kierownik BP ARiMR w Wadowicach członek ZP PSL, kandydat ludowców w wyborach do Sejmu

Stanisława Bujanowicz

zastępca dyrektora i dyrektor oddziału ARiMR w Gdyni sekretarz RN PSL, wiceprzewodnicząca rady powiatu wejherowskiego

Małgorzata Burczy

zastępca komendanta pomorskiego oddziału OHP, kandydatka PSL w wyborach do sejmiku pomorskiego

Tomasz Bury

zastępca kierownika i kierownik BP ARiMR w Przeworsku, kandydat PSL w wyborach do sejmiku podkarpackiego

Andrzej Butra

dyrektor oddziału ARR w Opolu wiceminister rolnictwa z ramienia PSL radny powiatu kluczborskiego

Magdalena Cegiełka

członek rad nadzorczych: Giełda Elbląska i Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy w Radomiu, była członkini gabinetu politycznego ministra rolnictwa z PSL Marka Sawickiego

Iwona Chacińska-Gniado

członek rady nadzorczej Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego szefowa gabinetu politycznego dwóch ministrów pracy z PSL: Jolanty Fedak i Władysława Kosiniaka-Kamysza

Marian Chmielewski

dyrektor WORD w Suwałkach szef ZP PSL w Suwałkach członek podlaskiego ZW PSL

Roman Cholewa

kierownik PT KRUS w Łęcznej były członek zarządu powiatu, kandydat PSL w wyborach do sejmiku lubelskiego

Sylwester Chołast

dyrektor Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Henryk Cichecki

członek zarządu Polskiego Radia członek rady nadzorczej Telewizji Polskiej pełnomocnik finansowy PSL w kolejnych wyborach, wieloletni szef należącej do ludowców Fundacji Rozwoju

Włodzimierz Ciołek

kierownik PT KRUS w Piaskach członek ZP PSL w Świdniku

Mariusz Ciszak

zastępca komendanta wielkopolskiego oddziału OHP, członek PSL, były członek komisji rewizyjnej powiązanego z ludowcami stowarzyszenia TIS Nowy Świat

Piotr Czechowski

kierownik PT KRUS w Kluczborku kandydat PSL w wyborach do rady miasta Kluczborka

Mieczysław Czempiński

zastępca dyrektora poznańskiego oddziału ANR, członek ZP PSL w Ostrowie Wielkopolskim, radny powiatowy

Lubomir Danielczyk

kierownik BP ARiMR w Kłodzku radny powiatu kłodzkiego z PSL, prezes FML powiatu kłodzkiego

Zofia Danilewicz

kierownik PT KRUS w Dąbrowie Białostockiej, kandydatka PSL w wyborach do sejmiku podlaskiego

Zenon Daniłowski

członek rady nadzorczej PUHiT Kraków przyjaciel, były wspólnik w interesach wiceministra skarbu państwa z PSL Jana Burego

Andrzej Daniszewski

dyrektor WORD Białystok skarbnik podlaskiego ZW PSL szef ZP PSL w Mońkach

Jan Dawidowski

kierownik BP ARiMR w Tomaszowie Lubelskim, szef rady nadzorczej PKS Tomaszów Lubelski z ramienia PSL przewodniczący rady powiatu w Tomaszowie Lubelskim

Małgorzata Dąblewska

kierownik BP ARiMR w Tarnowie kandydatka PSL w wyborach samorządowych i parlamentarnych

Danuta Dąbrowska

kierownik BP ARiMR w Radziejowie członek kujawsko-pomorskiego ZW PSL kandydatka PSL do Sejmu

Ryszard Deluga

członek rady nadzorczej WFOŚiGW w Łodzi członek PSL, kandydat ludowców w wyborach do rady powiatu łowickiego

Kazimierz Dembny

członek zarządu Stadniny Koni Racot szef PSL w powiecie kościańskim

Kazimierz Derdowski

zastępca dyrektora oddziału ANR w Gdańsku członek pomorskiego ZW PSL

Jerzy Dobek

członek RN WFOŚiGW w Warszawie były wojewoda ostrołęcki i radny mazowiecki z ramienia PSL, kandydat ludowców do rady miasta Ostrołęka

Tadeusz Drab

były specjalista od pozyskiwania inwestorów w Legnickiej SSE były prezes dolnośląskiego ZW PSL, były wicemarszałek województwa z ramienia ludowców

Jerzy Dulnik

zastępca dyrektora oddziału ANR we Wrocławiu prezes ZP PSL w Lubaniu, członek prezydium wrocławskiego ZW PSL

Bronisław Dutka

dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach były wieloletni poseł PSL

Stanisław Dycha

prezes Ośrodka Hodowli Zarodowej Lubiana członek NKW PSL, radny powiatowy ludowców w Choszcznie

Adam Dymiński

zastępca komendanta podkarpackiego oddziału OHP radny PSL powiatu dębickiego

Bohdan Dzierżek

wiceprezes WFOŚiGW w Łodzi kandydat PSL w wyborach różnych szczebli, członek łódzkiego ZW PSL

Grzegorz Dziubek

kierownik BP ARiMR we Włoszczowie radny miasta Włoszczowa, szef ZP PSL we Włoszczowie, a od lipca 2012 r. wicewojewoda świętokrzyski

Jolanta Fedak

przewodnicząca rady nadzorczej Kostrzyńsko-Słubickiej SSE była minister pracy z PSL, prezes lubuskiego ZW i wiceprezes NKW PSL

Krzysztof Filiński

prezes Agencji Rozwoju Mazowsza członek PSL, sąsiad Waldemara Pawlaka ze wsi Pacyna

Józef Folcik

prezes spółki ZEW Solina-Myczkowce, szef oddziału  PGE Energia Odnawialna, członek rad nadzorczych Bio-Energia i Bio-Energia ESP z grupy PGE członek podkarpackiego ZW PSL

Izabela Franaszek-Szpak

zastępca komendanta lubuskiego oddziału OHP, kandydatka PSL w wyborach samorządowych i do parlamentu europejskiego

Tomasz Fraszka

wojewódzki inspektor jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych w Łodzi kandydat PSL w wyborach do Sejmu, Senatu i europarlamentu

Michał Freino

zastępca dyrektora WORD Białystok zięć Jana Kaczana, prezesa ZP PSL w Białymstoku

Grzegorz Frejlich

kierownik BP ARiMR w Ostrowcu Świętokrzyskim i w Staszowie były zięć Bogusława Włodarczyka, starosty opatowskiego i członka prezydium świętokrzyskiego ZW PSL

Anna Gajewska

kierownik BP ARiMR w Legionowie kandydatka PSL w wyborach do Sejmu

Jakub Gajewski

zastępca kierownika, a potem kierownik BP ARiMR w Poddębicach wiceprezes FML powiatu poddębickiego

Zdzisław Gajewski

szef RN ANR, członek zarządu fundacji FAPA, podlegającej resortowi rolnictwa bliski współpracownik i dobry znajomy byłego ministra rolnictwa z PSL Marka Sawickiego

Renata Gajowiak

kierownik PT KRUS w Zwoleniu kandydatka PSL do rady powiatu zwoleńskiego, członek zarządu PSL w Zwoleniu

Małgorzata Gałuszka

kierownik biura powiatowego ARiMR w Myszkowie, kandydatka PSL w wyborach samorządowych i parlamentarnych, sekretarz zarządu PSL w Myszkowie

Tatiana Garstka

prezes spółki Mazowieckie Centrum Stomatologii kandydatka PSL w wyborach samorządowych i parlamentarnych

Romuald Gawlik

dyrektor gorzowskiego oddziału ARR szef rady powiatu strzelecko- -drezdeneckiego, członek prezydium lubuskiego ZW PSL

Edward Głażewski

dyrektor Mazowieckiego Biura Geodezji i Urządzeń Rolnych w Ostrołęce kandydat PSL w wyborach do rady miasta Ostrołęka

Stanisław Gmitruk

dyrektor śląskiego oddziału ARiMR w Częstochowie wiceprezes PSL w Częstochowie i śląskiego ZW PSL

Tadeusz Gniazdowski

wojewódzki inspektor jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych w Gdańsku członek PSL

Wiesław Golański

członek rady nadzorczej Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Radomiu zastępca dyrektora zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, któremu szefuje prezes PSL Waldemar Pawlak

Krzysztof Gołąb

członek RN ANR, Elewarru i Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego pełnomocnik prezesa ANR doradca i bliski współpracownik byłego ministra rolnictwa z PSL Marka Sawickiego

Józef Góralczyk

wiceprezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej kandydat do rady miasta Suwałki z poparciem PSL

Andrzej Górczyński

członek zarządu spółki Hodowla Roślin Strzelce, szef izby rolniczej województwa łódzkiego radny sejmiku łódzkiego z PSL

Adam Grabowiecki

prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej kandydat PSL w kolejnych wyborach do parlamentu

Jan Graczyk

pracownik Jednostki Gospodarczej Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa w Pile kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Leszek Grala

prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej, członek rady spółki zależnej tej izby: Lirpol prezes ZW PSL we Wrocławiu, kandydat w wyborach do parlamentu i europarlamentu z list ludowców

Mariusz Gregorczyk

członek zarządu Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego szef ZP PSL w Świdnicy

Wojciech Gregorczyk

dyrektor Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej, członek rady nadzorczej Zakładu Doświadczalnego IZ PIB Grodziec Śląski członek PSL w Pułtusku, były wiceburmistrz tego miasta

Andrzej Gross

dyrektor kujawsko-pomorskiego oddziału ARiMR szef ZP PSL w Toruniu, członek kujawsko- -pomorskiego ZW PSL, kandydat ludowców w wyborach do Senatu

Bolesław Gryzel

kierownik wydziału promocji, handlu i inwestycji ambasady Polski w Londynie kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Radosław Grzegorczyk

członek rady nadzorczej Hodowli Roślin Smolice asystent ministra rolnictwa z PSL Marka Sawickiego

Andrzej Grzyb

dyrektor Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, oddział w Bielsku-Białej wiceprezes ZP PSL w Bielsku-Białej kandydat ludowców w wyborach do Sejmu

Przemysław Grzybowski

członek rady nadzorczej Wałbrzyskiego Rynku Hurtowego szef zarządu miejskiego PSL w Wałbrzychu

Wiesław Gumiela

kierownik PT KRUS w Łukowie członek PSL

Włodzimierz Guzowski

dyrektor szpitala psychiatrycznego w Radomiu

członek PSL, były wiceburmistrz Skaryszewa, kandydat PSL na wójta podradomskiej Kowali

Tadeusz Hardej

kierownik PT KRUS w Sokołowie Podlaskim kandydat PSL w wyborach do rady powiatu sokołowskiego

Marcin Horyń

członek rady nadzorczej HOTEL ORW „Azoty” z grupy ZAK Kędzierzyn członek gabinetu politycznego ministra pracy z PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza

Henryk Igliński

dyrektor oddziału ARR w Bydgoszczy członek kujawsko-pomorskiego ZW PSL

Leszek Iwaniuk

dyrektor warszawskiego oddziału ARR członek rady nadzorczej Podkarpackiego Centrum Hurtowego Agrohurt starosta Sokołowa Podlaskiego z PSL

Olga Jabłonko

zastępca komendanta dolnośląskiego oddziału OHP kandydatka PSL do rady miasta Jeleniej Góry

Jacek Jagiełło

dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej kandydat PSL w wyborach do lubelskiego sejmiku

Tomasz Jagiełło

dyrektor oddziału KRUS w Kielcach były doradca marszałka województwa świętokrzyskiego i szefa ludowców w regionie Adama Jarubasa

Ryszard Jagodziński

dyrektor i zastępca dyrektora Zakładu Doświadczalnego IZ PIB Kołuda Wielka szef rady powiatu inowrocławskiego z ramienia PSL, były burmistrz Pakości

Tomasz Jagodziński

dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki, członek rad nadzorczych spółek z grupy PGE: GKS Bełchatów i Energoserwis Kleszczów oraz Radia dla Ciebie kandydat PSL w kolejnych wyborach samorządowych i parlamentarnych

Andrzej Jagura

prezes zarządu Stadniny Koni Walewice członek łódzkiego ZW PSL, kandydat ludowców w wyborach do Sejmu

Marek Jakubiak

dyrektor zachodniopomorskiego oddziału ARR kandydat ludowców w wyborach do sejmiku i Sejmu, prezes PSL Warnice członek zachodniopomorskiego ZW PSL

Justyna Jakubowicz

kierownik BP ARiMR w Szczecinie, zastępca komendanta zachodniopomorskiego oddziału OHP, członek PSL, kandydatka ludowców w wyborach do Sejmu

Tadeusz Jakubowski

członek rady nadzorczej Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego dyrektor biura dolnośląskiego ZW PSL

Marcin Jamry

kierownik BP ARiMR w Krotoszynie członek ZP PSL w Krotoszynie

Mikołaj Janowski

kierownik BP ARiMR w Hajnówce, wiceszef rady nadzorczej Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego radny sejmiku podlaskiego, członek prezydium podlaskiego ZW PSL i kandydat partii w wyborach do Senatu

Wojciech Jańczuk

kierownik BP ARiMR w Mińsku Mazowieckim, zastępca dyrektora i dyrektor warszawskiego oddziału ARiMR wiceprezes ZP PSL w Sokołowie Podlaskim

Andrzej Jarocha

kierownik biura powiatowego ARiMR w Tarnowie, członek tarnowskiego zarządu powiatowego PSL

Ilona Jaroszek-Nowak

dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej kandydatka PSL w wyborach samorządowych i parlamentarnych

Lidia Jarmułowicz

dyrektor oddziału ZUS w Legnicy, wiceprezes Wałbrzyskiej SSE, członek rady nadzorczej Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki oraz Parku Przemysłowego w Wałbrzychu, kandydatka PSL w wyborach samorządowych i do europarlamentu

Władysław Jasiński

członek rady nadzorczej Tauron Sprzedaż były poseł PSL

Marian Jaworski

wojewódzki inspektor jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych w Lublinie radny lubelskiego sejmiku z ramienia PSL

Stanisław Jekiełek

przewodniczący rady nadzorczej Telewizji Polskiej członek PSL, były sekretarz NKW PSL

Bożena Jopek

zastępca komendanta małopolskiego oddziału OHP kandydatka PSL w wyborach do Sejmu

Lech Kacperski

dyrektor biura bezpieczeństwa  PGE członek rad nadzorczych: PGE Dystrybucja Zamość, PGE Energia, PGE Serwis i Elbest dobry znajomy wicepremiera i ministra gospodarki z PSL Waldemara Pawlaka

Jerzy Kaczmarek

wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi radny powiatu radomszczańskiego i szef ZP PSL, członek prezydium łódzkiego ZW PSL

Zbigniew Kaczmarczyk

dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, członek PSL

Daniel Kalemba

kierownik sekcji poznańskiego oddziału ARR syn Stanisława Kalemby, ministra rolnictwa z PSL

Adam Kalinowski

główny specjalista ds. rozwoju Zamojskich Zakładów Zbożowych, prokurent tej spółki brat Jarosława Kalinowskiego, europosła i szefa RN ludowców

Jacek Kalinowski

dyrektor Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze kandydował z list ludowców do europarlamentu i Sejmu kandydat PSL w wyborach do Sejmu i europarlamentu, brat Jarosława Kalinowskiego, szefa RN PSL

Maciej Kaliski

członek rad nadzorczych: PGNiG, Poszukiwanie Nafty i Gazu Kraków, Kompania Węglowa i Lotos Petrobaltic wiceminister gospodarki z ramienia PSL kandydat ludowców w wyborach do Sejmu

Józef Kaliszewski

zastępca dyrektora zachodniopomorskiego oddziału ARiMR, członek RN PSL

Józef Kała

wiceprezes WFOŚiGW w Krakowie kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Zbigniew Kamiński

dyrektor podlaskiego oddziału ARiMR wiceprezes podlaskiego ZW PSL

Andrzej Kania

wojewódzki inspektor ochrony roślin i nasiennictwa w Gdańsku, członek PSL

dokończenie ze str. 9

Zbigniew Kania

kierownik PT KRUS w Opolu Lubelskim członek lubelskiego ZW PSL, były radny powiatowy

Renata Karpisiak-Rokicka

komendant pomorskiego oddziału OHP kandydat PSL w wyborach do pomorskiego sejmiku

Mariusz Kawa

dyrektor oddziału ARR w Rzeszowie kandydat PSL w wyborach do sejmiku podkarpackiego

Ryszard Kawczyński

członek rady nadzorczej Zakładu Doświadczalnego IZ PIB Rudawa prezes koła PSL w Karolewie

Mirosława Kaźmierczak

zastępca dyrektora oddziału KRUS w Poznaniu, członek wielkopolskiego ZW PSL, kandydatka ludowców w wyborach do Sejmu

Magdalena Kędzierska

dyrektor oddziału regionalnego ARiMR w Kielcach kandydatka PSL w wyborach do Sejmu

Klaudiusz Kędziora

zastępca dyrektora oddziału regionalnego ARiMR w Kielcach do niedawna szef FML w powiecie opatowskim, siostrzeniec Bogusława Włodarczyka, członka prezydium świętokrzyskiego ZW PSL

Antoni Kiełbasa

kierownik BP ARiMR w Nawojowej, syn Mieczysława Kiełbasy, lidera PSL w Nowym Sączu i wicestarosty nowosądeckiego.

Zygmunt Kiersz

dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie członek warmińsko-mazurskiego ZW PSL kandydat w wyborach do Sejmu i sejmiku

Zdzisław Kieszkowski

członek rady nadzorczej Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Radomiu, były senator i starosta radomski z PSL

Izabela Kik-Szewczyk

wojewódzki inspektor ochrony roślin i nasiennictwa w Opolu kandydatka PSL w wyborach do Sejmu

Elżbieta Kliber

kierownik BP ARiMR w Pile kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Jacek Klimczak

kierownik PT KRUS w Przeworsku kandydat PSL do rady powiatu jarosławskiego

Rafał Klimek

zastępca dyrektora poznańskiego oddziału ARiMR, członek wielkopolskiego ZW PSL

Andrzej Kłopotek

specjalista ds. kontraktacji w Elewarze w Wąbrzeźnie członek RN PSL, brat posła PSL i szefa kujawsko-pomorskiego ZW ludowców Eugeniusza Kłopotka

Zdzisław Kobierski

wiceprezes SSE Starachowice były wiceprezydent Skarżyska, kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Adam Koc

dyrektor bydgoskiego oddziału ARR oraz starszy specjalista i szef Gospodarstwa Zasobu SP w Łysomicach kandydat PSL w wyborach do Sejmu członek zarządu ludowców w Aleksandrowie Kujawskim

Zygmunt Kocimowski

dyrektor łódzkiego oddziału ARiMR dyrektor i prokurent Łódzkiej SSE były radny sejmiku łódzkiego z PSL

Stanisław Kolbusz

zastępca dyrektora Centralnej Biblioteki Rolniczej teść syna byłego ministra rolnictwa z PSL Marka Sawickiego

Krzysztof Kołach

członek rady nadzorczej  PKN Orlen wójt wiejskiej gminy Bedlno członek PSL i wieloletni kolega szefa ludowców Waldemara Pawlaka

Tomasz Kołodziej

wiceprezes i prezes ARiMR, członek rad nadzorczych: RSRH Giełda Elbląska, Chemobudowa Kraków, Kwiaciarski Zakład Doświadczalny ISiK Nowy Dwór syn Ryszarda Kołodzieja, byłego posła PSL i wiceministra rolnictwa

Ryszard Kołodziej

były dyrektor oddziału ARR w Gorzowie były poseł PSL i wiceminister rolnictwa z ramienia ludowców

Wiesław Kołodziejski

prezes Mazowieckiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, członek rady nadzorczej Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego kandydat PSL w wyborach do rady miasta Płocka i do Sejmu

Piotr Komornicki

członek zarządu i prezes spółki Uzdrowisko Iwonicz były wojewoda krośnieński, kandydat PSL w wyborach do sejmiku i Sejmu

Roman Koniec

zastępca dyrektora oddziału ANR w Gorzowie radny powiatu gorzowskiego z PSL

Antoni Konopka

dyrektor opolskiego oddziału ARiMR członek rady nadzorczej Zakładu Doświadczalnego IZ PIB Żerniki Wielkie członek zarządu województwa opolskiego z PSL, członek prezydium opolskiego ZW PSL

Jan Kopczyk

naczelny lekarz KRUS, członek RN Sadowniczego Zakładu Doświadczalnego IO Brzezna członek RN PSL, były poseł i wiceminister zdrowia z ramienia ludowców

Wiesława Kornaś-Kita

wiceprezes i prezes Krakowskiego Parku Technologicznego, zarządzającego SSE kandydatka PSL w wyborach do Sejmu

Aleksander Kornatowski

zastępca dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie członek prezydium mazowieckiego ZW PSL

Walenty Korycki

dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży wicemarszałek województwa podlaskiego kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Mariusz Korzeniewski

kierownik BP ARiMR w Bielsku Podlaskim członek zarządu powiatu bielskiego z ramienia PSL, prezes FML w Bielsku Podlaskim

Magdalena Kosel

członek rady nadzorczej Elewarr i Rolno- -Spożywczy Rynek Hurtowy w Radomiu oraz Fundacji Rozwoju Programów dla Rolnictwa (FAPA) szefowa gabinetu politycznego ministrów rolnictwa z PSL, Marka Sawickiego i Stanisława Kalemby

Władysław Kosiniak-Kamysz

członek rady nadzorczej HOTEL ORW Azoty, spółki córki ZAK Kędzierzyn minister pracy i polityki społecznej z ramienia ludowców, sekretarz NKW PSL

Małgorzata Koska-Stępak

prokurent w spółce córce Zielenogórskiego Rynku Rolno-Towarowego kandydatka PSL w wyborach do sejmiku lubuskiego

Wiesław Kosonóg

prezes Zakładu Doświadczalnego IZ PIB Rosocha były radny PSL sejmiku łódzkiego

Mariusz Kostka

dyrektor lubelskiego i mazowieckiego oddziału ARiMR, zastępca prezesa ARiMR członek rady nadzorczej Wałbrzyskiego Rynku Hurtowego radny powiatu Biała Podlaska z ramienia PSL

Roman Kotowicz

członek rady nadzorczej Wałbrzyskiego Rynku Hurtowego były prezes ZP PSL w Bochni

Jarosław Kowalczyk

dyrektor opolskich oddziałów ARiMR i ARR wiceprzewodniczący ZW PSL w Opolu kandydat ludowców na prezydenta tego miasta

Krzysztof Kowalczyk

dyrektor infrastruktury krytycznej w PSE Operator, członek rad nadzorczych spółek z grupy PSE: PSE–Wschód i EPC członek gabinetu politycznego ministra gospodarki z PSL Waldemara Pawlaka

Sebastian Kowalski-Paszko

zastępca szefa dolnośląskiego oddziału ARiMR, członek rady nadzorczej Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, kandydat PSL w wyborach samorządowych i parlamentarnych

Mariusz Kozera

zastępca dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich prezes ZP PSL w Mińsku Mazowieckim

Marek Koziński

dyrektor centrum kształcenia i wychowania OHP w Wiechlinach radny PSL w radzie miasta Żagania

Stefan Krajewski

kierownik BP ARiMR w Zambrowie, dyrektor oddziału ARiMR w Łomży radny powiatu zambrowskiego z PSL kandydat ludowców w wyborach do Sejmu

Adam Krasicki

kierownik BP ARiMR w Nakle członek ZP PSL w Nakle, kandydat ludowców w wyborach do Sejmu

Krystyna Kręgiel

kierownik PT KRUS w Gliwicach kandydatka PSL w wyborach do Sejmu

Henryk Kroll

główny specjalista, a następnie zastępca dyrektora oddziału KRUS w Opolu kandydat PSL w wyborach do europarlamentu

Teresa Królikowska

zarządca komisaryczny PPKS w Lublinie prezes PKS Wschód radna powiatu chełmskiego z PSL, kandydatka ludowców w wyborach do Sejmu

Marian Krupiński

dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, filia w Ostrołęce, wiceszef RN WFOŚiGW wiceprezes mazowieckiego ZW PSL radny sejmiku mazowieckiego, kandydat ludowców na prezydenta Ostrołęki

Sławomir Kruś

kierownik BP ARiMR w Tomaszowie Mazowieckim, kandydat PSL w wyborach do sejmiku łódzkiego

Ewa Kryjom

szefowa wojewódzkiego inspektoratu Państwowej Inspekcji Handlowej w Szczecinie członek Głównej Komisji Rewizyjnej PSL

Marcin Krzemiński

komendant Środowiskowego Hufca Pracy OHP w Ostrołęce kandydat PSL w wyborach do rady miasta Ostrołęka

Jan Krzesiński

dyrektor oddziału KRUS w Opolu członek RN PSL i opolskiego ZW partii kandydat ludowców w wyborach do Sejmu

Adam Krzyśków

prezes WFOŚiGW w Olsztynie były poseł PSL

Jerzy Krzyżowski

członek rady nadzorczej Zakładów Przemysłu Owocowo-Warzywnego Pektowin członek zarządu stowarzyszenia, którego prezesem był Jan Bury, były wiceminister skarbu z PSL

Rafał Kubacki

dyrektor centrum kształcenia i wychowania OHP w Oleśnicy kandydat PSL w wyborach do parlamentu i na prezydenta Wrocławia

Przemysław Kubalski

zastępca kierownika BP ARiMR w Sokołowie Podlaskim kandydat PSL w wyborach do rady powiatu sokołowskiego

Jacek Kucner

wiceprezes Stadniny Koni Walewice wiceszef zarządu gminnego PSL w Zgierzu

Bogusław Kulawiak

dyrektor WORD w Piotrkowie Trybunalskim członek PSL, kandydat partii w wyborach do rady powiatu Radomsko

Michał Kuliński

szef wydziału w WFOŚiGW w Warszawie, sekretarz Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w ambasadzie Polski w Seulu syn Waldemara Kulińskiego, dyrektora urzędu marszałkowskiego na Mazowszu, najbliższego współpracownika marszałka Adama Struzika z PSL

Józef Kulza

dyrektor departamentu zarządzania bezpieczeństwem w ARR, członek rad nadzorczych: Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy w Radomiu i Elewarr jego nazwisko pada w słynnych taśmach PSL, gdy mowa o budowie domu obok posesji Andrzeja Śmietanki

Halina Kurtyka

dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w krakowskim oddziale PKP kandydatka PSL w wyborach do Sejmu

Roman Kwaśnicki

prezes KRUS, zastępca dyrektora Zakładu Doświadczalnego IHiAR PIB w Boninie kandydat PSL na prezydenta Jeleniej Góry

Elżbieta Kwaśniewicz

dyrektor lubuskiego oddziału ARiMR w Zielonej Górze członek lubuskiego ZW PSL, kandydatka ludowców w wyborach do Sejmu

Stanisław Kwiatkowski

członek rady nadzorczej PERN Przyjaźń były sekretarz gminy Pacyna, z której pochodzi Waldemar Pawlak kandydat PSL w wyborach do europarlamentu i Sejmu.

Wiesław Lada

dyrektor biura Podkarpackiej Izby Rolniczej dyrektor oddziału KRUS w Rzeszowie radny powiatu dębickiego z PSL

Kamil Lampkowski

członek rady nadzorczej spółki z grupy PGE: Ego-Odra szef ZMW (młodzieżówka PSL) w kujawsko-pomorskim, kandydat ludowców w wyborach do sejmiku

Andrzej Lasoń

kierownik BP ARiMR w Międzyświeciu wiceprezes ZP PSL w Cieszynie

Wojciech Legawiec

członek rady nadzorczej Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój członek PSL, kandydat ludowców w wyborach do Sejmu

Grażyna Leja

członek rad nadzorczych: PGE Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz, EW Żarnowiec i Polska Energia-Pierwsza Kompania Handlowa (z grupy Tauron) była wiceminister sportu z PSL kandydatka ludowców w wyborach do Senatu

Janusz Lesner

inspektor w ARiMR członek PSL i kandydat w wyborach do sejmiku pomorskiego i Sejmu

Jerzy Leszczyński

zastępca dyrektora podlaskiego oddziału ARiMR w Łomży kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Józef Lewandowski

prezes Wielkopolskiej Agencji Zarządzania Energią były radny sejmiku i członek zarządu województwa wielkopolskiego z PSL

Przemysław Litwiniuk

dyrektor fundacji FAPA i prezes jej spółki córki, członek rad nadzorczych: ANR i spółek Elewarr, Lubelski Rynek Hurtowy, PKS Międzyrzec Podlaski, R-S RH Giełda Elbląska były szef gabinetu politycznego Marka Sawickiego, kandydat PSL na senatora, szef rady powiatu Białej Podlaskiej, w 2011 r. wpłacił na rzecz PSL ponad 20 tys. zł

Kazimierz Ludwiczak

członek rady nadzorczej Hipodromu Wola członek PSL

Jacek Lupa

zastępca dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, członek rady nadzorczej WZD, spółki zależnej od Kwiaciarskiego Zakładu Doświadczalnego Instytutu Ogrodnictwa — Nowy Dwór wójt Lelowa z PSL, wiceprezes zarządu ludowców w Częstochowie

Izabela Lutostańska

kierownik PT KRUS w Wysokiem Mazowieckiem kandydatka PSL do rady powiatu zambrowskiego

Wojciech Łabianiec

naczelnik w BP ARiMR w Sokółce kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Witold Łacny

kierownik biura powiatowego ARiMR w Kłobucku, członek rady nadzorczej Zakładu Doświadczalnego IZ PIB Grodziec Śląski szef PSL w powiecie kłobuckim przewodniczący rady gminy Opatów

Jacek Łapiński

członek rady nadzorczej podlaskiego WFOŚiGW radny sejmiku podlaskiego, kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Artur Ławniczak

prezes fundacji FAPA były wiceminister rolnictwa, a obecnie burmistrz Szadka z ramienia PSL kandydat ludowców do Sejmu

Tadeusz Łukasik

główny księgowy ARiMR, członek rad nadzorczych R-S RH Giełda Elbląska i Elewarr brat Władysława Łukasika, do niedawna szefa ARR

Piotr Łykowski

dyrektor poznańskiego oddziału ARiMR kandydat PSL w wyborach samorządowych i parlamentarnych

Bernard Maciulewski

prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

kandydat PSL w wyborach do sejmiku podlaskiego

Radosław Mackiewicz

wiceprezes WFOŚiGW w Szczecinie szef regionalnego sztabu wyborczego PSL w wyborach parlamentarnych w 2011 r.

Tadeusz Maćkała

dyrektor w kopalni z grupy KGHM,  członek rady nadzorczej 5 spółek, kontrolowanych pośrednio lub bezpośrednio przez skarb państwa kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Janusz Maćkowiak

członek rady nadzorczej ANR były poseł PSL, członek NKW PSL

Marian Magnuszewski

zastępca kierownika BP ARiMR w Mońkach kandydat PSL w wyborach do Sejmu członek podlaskiego ZW PSL

Andrzej Maj

zastępca dyrektora w lubelskim oddziale ARiMR szef ZP PSL w Kraśniku, radny i członek zarządu powiatu

Piotr Majchrowski

kierownik PT KRUS w Tomaszowie Mazowieckim kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Henryk Makarewicz

kierownik w jednostce podległej ANR członek rady nadzorczej Lubelskiego Rynku Hurtowego były senator i wiceszef rady powiatu bialskiego z PSL

Artur Malec

prezes Kostrzyńsko-Słubickiej SSE członek ZW lubuskiego PSL, kandydat ludowców w wyborach do sejmiku

Józef Małek

kierownik PT KRUS w Głubczycach były wójt Branic, kandydat PSL do Sejmu i Senatu, członek ZW PSL w Opolu

Katarzyna Małolepsza

kierownik PT KRUS w Zduńskiej Woli kandydatka PSL w wyborach do rady powiatu w Łasku

Przemysław Małysiak

wiceprezes Funduszu Górnośląskiego wiceprezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, członek PSL, krewny Mariana Ormańca, szefa śląskiego ZW PSL

Kazimierz Marchewka

kierownik BP ARiMR w Kozienicach prezes ZP PSL w Kozienicach, członek mazowieckiego ZW PSL, kandydat ludowców w wyborach do Sejmu

Tadeusz Marcioha

kierownik PT KRUS we Włodawie kandydat PSL w wyborach do sejmiku województwa lubelskiego

Andrzej Materek

kierownik PT KRUS w Busku-Zdroju kandydat PSL w wyborach do rady powiatu

Andrzej Matyjaszek

zastępca dyrektora oddziału ANR w Szczecinie były burmistrz Sianowa, kandydat PSL na posła

Marek Mazur

dyrektor łódzkiego oddziału ARR szef rady nadzorczej Geotermii Uniejów, której udziałowcem jest WFOŚiGW w Łodzi przewodniczący łódzkiego sejmiku z ramienia PSL

Wojciech Miazga

dyrektor szpitala w Ostrołęce kandydat PSL w wyborach do Sejmu i sejmiku

Mariusz Mikołajczyk

kierownik BP ARiMR w Bolesławcu, wiceprezes ZP PSL w Bolesławcu, kandydat ludowców w wyborach do Sejmu

Jarosław Mioduski

kierownik PT KRUS w Płocku członek ZP PSL w Płocku

Jarosław Misiak

zastępca dyrektora biura administracyjnego ARR, członek PSL, były radny gminy Bielany z ramienia ludowców

Bożena Mitura

kierownik PT KRUS w Lubartowie kandydatka PSL w wyborach do rady powiatu lubartowskiego

Sławomir Morawski

członek rady nadzorczej Mazowieckiego Centrum Stomatologii były wojewoda ciechanowski, radny i starosta powiatu ciechanowskiego z PSL

Jerzy Mormul

komendant główny OHP, członek rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Budownictwa Wodnego członek ZW PSL w Opolu

Jacek Mroczkowski

zastępca dyrektora ostrołęckiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, członek PSL

Bernard Mucha

zastępca dyrektora w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, członek rady nadzorczej Hodowli Ziemniaka Zamarte kandydat PSL w wyborach do Sejmu, były burmistrz Nasielska z PSL

Anna Muchla

kierownik PT KRUS w Myszkowie kandydatka PSL w wyborach do sejmiku województwa śląskiego

Bogusław Nadolnik

zastępca prezesa ARiMR, członek rad nadzorczych: Kwiaciarski Zakład Doświadczalny ISiK Nowy Dwór i R-S Rynek Hurtowy w Radomiu były wiceminister rolnictwa z ramienia PSL

Ilona Nasiadka

szefowa wydziału informacji i szkoleń w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Projektów Unijnych kandydatka PSL w wyborach do Sejmu

Elżbieta Nawrocka

wicedyrektor oddziału regionalnego KRUS w Łodzi radna sejmiku łódzkiego z ramienia PSL była wicemarszałek województwa

Krzysztof Nerć

członek rad nadzorczych: Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze i Podkarpackie Centrum Hurtowe Agrohurt kierownik redakcji publicystyki w TVP Info były członek gabinetu politycznego Marka Sawickiego, ministra rolnictwa z PSL

Henryk Nicpoń

członek rady nadzorczej Cefarm Rzeszów specjalista ds. marketingu i reklamy w Telewizji Rzeszów członek komisji rewizyjnej powiązanego z ludowcami stowarzyszenia TIS Nowy Świat

Andrzej Nocoń

zastępca prezesa mazowieckiego WFOŚiGW prezes PSL w Kobyłce, skarbnik ZP PSL w Wołominie

Krzysztof Nuszkiewicz

członek rady nadzorczej Hodowli Ziemniaka Zamarte radny PSL powiatu pułtuskiego

Rafał Ociepka

dyrektor centrum kształcenia i wychowania OHP w miejscowości Rów-Trzcińsko kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Maciej Odrobina

członek rady nadzorczej Centrum Produkcyjnego Pneumatyki PREMA członek gabinetu politycznego ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza

Włodzimierz Okrajek

dyrektor oddziału ARiMR w Krakowie członek rady nadzorczej Apollo Film i Polskie Radio Rozgłośnia Regionalna w Krakowie radny powiatu krakowskiego, członek RN PSL, skarbnik ZW PSL

Piotr Olchówka

komendant dolnośląskiego oddziału OHP członek prezydium dolnośląskiego ZW PSL

Kazimierz Olesiak

członek rady nadzorczej PSE Operator były członek RN PSL

Lucjan Orgasiński

zastępca prezesa lubelskiego WFOŚiGW członek rady nadzorczej Zamojskich Zakładów Zbożowych członek prezydium ZW PSL w Lublinie rzecznik prasowy ZW PSL

Marian Ormaniec

członek RN WFOŚiGW w Katowicach i spółki Beskid  Żywiec (z ramienia WFOŚiGW) radny wojewódzki, prezes śląskiego ZW PSL, kandydat ludowców w kolejnych wyborach do Sejmu

Teresa Orowiecka

kierownik PT KRUS w Garwolinie była radna powiatowa, kandydat PSL w wyborach na wójta Łaskarzewa i do Sejmu

Małgorzata Osiwała

specjalista i kierownik PT KRUS w Turku kandydatka PSL w wyborach do Sejmu

Mariusz Oszmian

członek rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Produkcji i Hodowli Ryb Słodkowodnych w Krakowie kandydat PSL w wyborach do rady powiatu Ełku

Andrzej Owczarz

kierownik BP ARiMR w Grudziądzu zastępca dyrektora kujawsko-pomorskiego oddziału ARiMR kandydat PSL w wyborach do Sejmu członek zarządu PSL w Grudziądzu

Marek Owsiany

zastępca dyrektora rzeszowskiego oddziału ARiMR, członek rad nadzorczych Top Serwis (z grupy PGE) i Wojewódzkie Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Katowicach wiceprezes podkarpackiego PSL, kandydat ludowców w wyborach do Sejmu

Jan Pabich

zastępca dyrektora Meditrans były wójt Kadzidła z PSL, kandydat ludowców w wyborach do Sejmu

Ryszard Pacławski

doradca zarządu, a potem wiceprezes PSE Operator i członek rady nadzorczej spółki córki: PSE–Wschód kandydat PSL w wyborach do Senatu

Andrzej Pałys

prezes WFOŚiGW w Kielcach, były poseł PSL, wiceprezes ZW ludowców w Kielcach

Stanisław Pasoń

członek rady nadzorczej spółki Elewator Sieradz, były poseł PSL

Kazimierz Paterak

zastępca kierownika BP ARiMR w Biłgoraju były wójt gminy Obsza z PSL

dokończenie ze str. 11Mariusz Pawelec

komendant śląskiego oddziału OHP członek prezydium śląskiego ZW PSL szef komisji rewizyjnej ludowców w Jaworznie

Włodzimierz Pawlak

dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Piotrkowie Trybunalskim kandydat PSL w wyborach do parlamentu i europarlamentu

Tomasz Piecak

komendant lubelskiego oddziału OHP kandydat PSL w wyborach do sejmiku lubelskiego

Wojciech Piekarczyk

prezes WFOŚiGW w Lublinie były radny powiatu lubelskiego z PSL

Andrzej Pielach

dyrektor lubelskiego oddziału KRUS kandydat PSL na radnego miejskiego w Lublinie

Cezary Pietrzak

prezes i członek zarządu dwóch spółek z grupy PKO BP, wiceprezes Elektrowni Kozienice i zależnej od niej Elko Trading członek rady nadzorczej Elektrowni Wodnych (spółka zależna Enei) kolega Jana Burego, byłego wiceministra skarbu z PSL, znają się z czasów działalności w ZMW i w biznesie

Mirosław Pięta

zastępca prezesa WFOŚiGW w Rzeszowie kandydat PSL w wyborach do sejmiku podkarpackiego

Stefan Pinderski

dyrektor WORD w Krośnie członek zarządu PSL gminy Nozdrzec kandydat ludowców w wyborach do rady powiatu brzozowskiego

Wojciech Piórkowski

kierownik biura powiatowego ARiMR w Krośnie Odrzańskim kandydat PSL w wyborach do sejmiku

Wojciech Plopa

dyrektor oddziału Państwowej Inspekcji Handlowej w Gdańsku były dyrektor biura ZW PSL członek partii

Bogusław Płodzień

członek rady nadzorczej Global Tur, spółki z grupy PGE, dyrektor biura ZW PSL w Rzeszowie (szefem ZW jest Jan Bury, były wiceminister skarbu z PSL)

Piotr Płoski

zastępca komendanta warmińskomazurskiego oddziału OHP radny powiatu olsztyńskiego z PSL

Sławomir Płoszaj

specjalista, a potem kierownik PT KRUS w Hrubieszowie członek rodziny Anny Płoszaj sekretarza ZP PSL w Hrubieszowie

Władysław Podbielski

dyrektor ostrołęckiego oddziału Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, członek PSL

Alina Podkościelna-Troetsch

dyrektor oddziału ANR w Lublinie była współpracowniczka (asystentka) nieżyjącego posła PSL i szefa ludowców na Lubelszczyźnie Edwarda Wojtasa

Elżbieta Popczuk

komendant mazowieckiego oddziału OHP była radna Płocka z PSL

Łukasz Porycki

członek rady nadzorczej Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego były członek gabinetu politycznego Jolanty Fedak, ministra pracy z PSL

Eugeniusz Postolski

wiceprezes Haldeksu (z grupy Kompanii Węglowej), członek rad nadzorczych PGE  ZEW Dychów i ZWW Julian wiceminister gospodarki z ramienia PSL, jeden z najbardziej zaufanych ludzi Waldemara Pawlaka

Stanisław Potyra

wiceprezes EneaWytwarzanie (d. Elektrowni Kozienice), członek rady nadzorczej Energo-Inwest-Broker bliski znajomy Jana Burego, byłego wiceministra skarbu z PSL, znają się od lat, jeszcze z czasów działalności w ZMW

Witold Prandota

pracownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji ambasady Polski w Pekinie, a następnie w Ankarze były wiceszef kancelarii marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika z PSL

Tomasz Prządka

kierownik BP ARiMR w Rykach członek ZP PSL w Rykach, kandydat ludowców w wyborach do Sejmu

Włodzimierz Pujanek

dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu kandydat w wyborach samorządowych z list PSL

Marek Pyka

wiceprezes łódzkiej SSE kandydat PSL w wyborach do Senatu

Walentyna Rakiel-Czarnecka

dyrektor biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, wicedyrektor Muzeum Kolejnictwa kandydatka PSL w wyborach do europarlamentu i sejmiku

Bolesław Ratajczak

kierownik BP ARiMR w Kościanie wiceprezes ZP PSL w Kościanie, kandydat ludowców w wyborach samorządowych

Witold Rąpała

kierownik PT KRUS w Chojnie prezes zarządu gminnego PSL w Chojnie były wiceprzewodniczący rady miejskiej

Andrzej Reguła

kierownik BP ARiMR w  Dębicy, wojewódzki inspektor ochrony roślin i nasiennictwa były wicewojewoda i radny sejmiku podkarpackiego z ramienia PSL

Urszula Rogóż-Bury

kierownik administracji w rzeszowskim oddziale ARR, żona Jana Burego, byłego wiceministra skarbu z PSL

Mirosław Romaniuk

kierownik PT KRUS w Hajnówce radny powiatu hajnowskiego z PSL

Andrzej Romańczuk

dyrektor lubelskiego oddziału ARR, członek rad nadzorczych: Zamojskie Zakłady Zbożowe i PKS Wschód, radny sejmiku lubelskiego, szef lubelskiego PSL

Stefan Rosiński

pracownik Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia, członek PSL

Bogumiła Roszczyk-Parzych

członek rady nadzorczej Górnośląskiej Spółki Gazownictwa kandydatka PSL do rady powiatu w Łomży

Magdalena Rumiancew-Wróblewska

zastępca dyrektora dolnośląskiego oddziału ARiMR, zastępca dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, była asystentka byłej wicemarszałek Sejmu Ewy Kierzkowskiej z PSL, wiceprezes zarządu PSL w Świdnicy

Mirosława Rutkowska

dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Warszawie kandydatka PSL w wyborach do Sejmu

Wiesław Rutkowski

kierownik PT KRUS w Piszu były radny powiatu piskiego, z list PSL kandydował też na burmistrza Piszu

Adam Rychliczek

wiceprezes Lubelskiego Rynku Hurtowego były poseł i wicestarosta chełmski z PSL

Bożena R.

dyrektor wrocławskiego oddziału ARiMR wiceprzewodnicząca dolnośląskiego PSL, kandydatka ludowców w wyborach do Sejmu

Witold Rzepiński

członek rady nadzorczej Zakładu Doświadczalnego IZ PIB Kołbacz kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Ewa Sakowska

kierownik PT KRUS w Świdnicy kandydatka PSL do rady powiatu świdnickiego

Władysław Serafin

członek Warszawskiego Rolno- -Spożywczego Rynku Hurtowego były poseł PSL, dziś radny sejmiku województwa śląskiego, członek RN PSL jeden z bohaterów tzw. taśm PSL

Katarzyna Serocka-Chrzanowska

kierownik BP ARiMR w Starogardzie Gdańskim członek PSL, kandydatka ludowców w wyborach do Sejmu

Rafał Seta

kierownik BP ARiMR w Przysusze wiceprezes zarządu PSL w Przysusze, kandydat ludowców do rady powiatu przysuskiego

Jan Sęk

dyrektor Filharmonii Lubelskiej były senator PSL, kandydat ludowców w wyborach na prezydenta Lublina i do sejmiku lubelskiego

Stanisław Siemion

kierownik BP ARiMR w Żarach wiceprezes PSL w Lubsku, kandydat ludowców w wyborach do sejmiku lubuskiego

Paweł Skóra

kierownik BP ARiMR w Zawierciu skarbnik ZP PSL w Zawierciu, kandydat ludowców w wyborach do rady powiatu zawierciańskiego

Tomasz Skrzyczyński

prezes mazowieckiego WFOŚiGW członek zarządu grodzkiego PSL w Siedlcach, kandydat PSL w wyborach do sejmiku mazowieckiego

Tadeusz Słobodzian

członek zarządu Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego do niedawna szef ZP PSL w Świdnicy

Ryszard Smolarek

członek rady nadzorczej PKS Garwolin były poseł PSL, kandydat ludowców na senatora, w 2011 r. wpłacił na fundusz wyborczy PSL prawie 21 tys. zł

Henryk Smolarz

wiceprezes ARR, prezes KRUS były i obecny poseł PSL

Roman Sobiecki

członek rady nadzorczej PKO BP  i PKO BP Bankowy PTE dobry znajomy i były wspólnik w interesach Jana Burego, byłego wiceministra skarbu z PSL

Jerzy Socha

kierownik BP ARiMR w Lublińcu do niedawna członek ZP PSL w Lublińcu

Przemysław Sojko

kierownik PT KRUS w Mońkach szef zarządu PSL w gminie Mońki

Franciszek Sokołowski

zastępca kierownika BP ARiMR w Suwałkach wieloletni radny gminy Filipów, kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Jan Sokół

zastępca Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie sąsiad i dobry znajomy nieżyjącego posła PSL Edwarda Wojtasa, kandydat PSL w wyborach do rady miasta Lublin

Tadeusz Solarski

dyrektor Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, kandydat PSL w wyborach samorządowych i parlamentarnych

Urszula Solińska-Marek

dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, prezes Wałbrzyskiej SSE Invest Park, członek rady nadzorczej Invest Park Development córka Franciszka Solińskiego, byłego radnego powiatu wrocławskiego z PSL

Zygmunt Sosnowski

dyrektor podkarpackiego oddziału ANR członek rady nadzorczej EPO z grupy PGE prezes zarządu grodzkiego PSL w Rzeszowie, szef komisji rewizyjnej ludowców na Podkarpaciu.

Katarzyna Sowa-Cichecka

dyrektor Okręgowej Stacji Chemiczno- -Rolniczej w Kielcach, kandydatka PSL w wyborach do rady miasta Kielce

Zbigniew Stasiak

dyrektor łódzkiego oddziału ARR wiceprezes WFOŚiGW syn byłego posła PSL i szefa ludowców w łódzkim Wiesława Stasiaka

Józef Stopka

kierownik BP ARiMR w Żywcu członek ZP PSL w Żywcu

Michał Stosik

wiceprezes WFOŚiGW w Zielonej Górze kandydat do sejmiku lubuskiego i Sejmu z list PSL

Andrzej Stram

dyrektor wrocławskiego oddziału ARiMR szef wałbrzyskiego PSL

Michał Strąk

dyrektor Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy były poseł PSL i szef URM w rządzie Waldemara Pawlaka, członek gabinetu politycznego ministra pracy z PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza

Zygmunt Strubiński

prezes PGNiG  Energia, członek rad nadzorczych spółek z grupy PGNiG: Geofizyki Kraków i Elektrociepłowni Stalowa Wola, od lat jeden z najbliższych kolegów i współpracowników szefa PSL Waldemara Pawlaka, kandydat PSL w wyborach do Sejmu

ks. Zdzisław Struzik

dyrektor Instytutu Papieża Jana Pawła II, brat Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego (podlega mu instytut)

Mariusz Suchecki

członek rady nadzorczej Zamojskich Zakładów Zbożowych dyrektor biura europosła i byłego wicemarszałka Sejmu z PSL Jarosława Kalinowskiego

Jacek Szablewski

kierownik sekcji biura powiatowego ARiMR w Świdnicy, skarbnik PSL w Świdnicy

Iwona Szablińska

zastępca dyrektora oddziału KRUS w Krakowie żona Włodzimierza Okrajka, członka RN PSL i skarbnika małopolskiego ZW PSL

Mirosław Szadkowski

dyrektor WORD w Radomiu członek PSL, kandydował z list partii w wyborach samorządowych i parlamentarnych

Zofia Szalczyk

wiceprezes ARiMR, członek rad nadzorczych R-SRH Giełda Elbląska i Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego członek PSL, kandydowała z list ludowców w wyborach do Sejmu

Lidia Szatko

kierownik PT KRUS w Tarnowie startowała z list PSL w wyborach do Sejmu

Radosław Szatkowski

dyrektor oddziału ARR w Gdyni, członek PSL, kandydat ludowców w wyborach do pomorskiego sejmiku i parlamentu

Marek Szczepanik

wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości członek ZP PSL w Busku-Zdroju, radny powiatu buskiego

Wojciech Szczepanik

wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, były asystent europosła PSL Czesława Siekierskiego

Anita Szczykutowicz

członek rady nadzorczej Hodowli Ziemniaka Zamarte i TDM Arrtrans była szefowa biura byłego ministra rolnictwa Marka Sawickiego z PSL, dziś dyrektor departamentu w tym resorcie, w 2011 r. wpłaciła na konto wyborcze PSL 5,2 tys. zł.

Mirosław Szemla

zastępca prezesa śląskiego WFOŚiGW były wicestarosta bielski, kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Mieczysław Szempiński

zastępca dyrektora oddziału ANR w Poznaniu, były członek zarządu powiatu ostrowskiego, radny powiatowy PSL

Mariusz Szewczyk

komendant podkarpackiego oddziału OHP kandydat PSL w wyborach do rady powiatu dębickiego

Edyta Szuster

pracownik Funduszu Ubezpieczenia Społecznego Rolników, członek rady nadzorczej Zakładu Doświadczalnego IŻ PIB Rosocha kandydatka PSL w wyborach do sejmiku województwa łódzkiego

Wojciech Szydełko

członek rady nadzorczej Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego członek PSL, kandydat tej partii w wyborach do Sejmu

Agnieszka Szygenda

członek rady nadzorczej Podkarpackiego Centrum Hurtowego Agrohurt szefowa gabinetu politycznego ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z PSL członek gabinetu politycznego ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza z PSL

Maciej Szykuła

wiceprezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wicemarszałek województwa lubuskiego z PSL, kandydował do Sejmu z list ludowców

Elżbieta Szymanik

zastępca dyrektora w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Projektów Unijnych szefowa PSL w Ciechanowie kandydatka PSL w wyborach do Sejmu i europarlamentu

Mirosław Szymańczyk

kierownik PT KRUS w Ciechanowie, kandydat PSL w wyborach do rady powiatu ciechanowskiego

Klemens Ścierski

członek rad nadzorczych: Kompania Węglowa, Spółka Energetyczna Jastrzębie, PGE Górnictwo i Energetyka były poseł PSL, doradca w gabinecie politycznym ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z PSL

Mirosław Ślifirczyk

dyrektor szpitala psychiatrycznego w Radomiu, członek rady nadzorczej Państwowych Magazynów Usługowych, radny i starosta radomski z PSL, szef ZP PSL w Radomiu

Michał Śliwiński

kierownik BP ARiMR w Łowiczu radny powiatu łowickiego z PSL

Joanna Ślusarczyk

dyrektor Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie kandydatka PSL w wyborach samorządowych i parlamentarnych

Andrzej Śmietanko

prezes i dyrektor generalny Elewarru, członek rad nadzorczych: TDM Arrtrans i Zamojskie Zakłady Zbożowe były poseł i minister rolnictwa z ramienia PSL, bohater tzw. taśm PSL

Jacek Śmietanko

audytor w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych pracownik wydziału promocji handlu i inwestycji w polskiej ambasadzie w Szwecji syn Andrzeja Śmietanki, byłego posła i ministra rolnictwa z ramienia PSL

Leszek Świętochowski

dyrektor oddziału lubelskiego ANR, a potem prezes ANR, były poseł PSL, wójt gminy Stanin i radny powiatu łukowskiego

Wieńczysław Targ

komendant podlaskiego oddziału OHP członek podlaskiego ZW PSL

Zbigniew Tomaszek

kierownik Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach wójt gminy Iwanowice, kandydat PSL w wyborach do Sejmu

Dariusz Tomczak

kierownik BP ARiMR w Sokołowie Podlaskim, wiceprezes ZP FML w Sokołowie Podlaskim, kandydat PSL do rady powiatu sokołowskiego

Stanisław Tomczyszyn

członek rady nadzorczej Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego członek zarządu województwa lubuskiego z ramienia PSL, skarbnik lubuskiego PSL.

Marek Trębicki

specjalista podlaskiego oddziału ARR, zastępca dyrektora WORD w Białymstoku członek PSL, znajomy byłego ministra rolnictwa Marka Sawickiego z PSL

Henryk Tymosz

kierownik PT KRUS w Łukowie radny powiatu łukowskiego z PSL

Andrzej Tymoszuk

członek rady nadzorczej Podkarpackiego Centrum Hurtowego Agrohurt członek zarządu PSL w Siedlcach

Antoni Urbanek

komendant łódzkiego oddziału OHP kandydat PSL w wyborach do Sejmu szef ludowców w Skierniewicach

Anna Urbaniak

komendant lubuskiego oddziału OHP wiceprezes ZW PSL, kandydatka ludowców na prezydenta Zielonej Góry

Jacek Urbański

prezes Zielonogórskiego Rynku Rolno- Towarowego, członek PSL

Andrzej Wasielewski

zastępca prezesa Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego wiceprezes zarządu miejskiego PSL we Włocławku

Jan Wiater

zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej były dyrektor gabinetu Genowefy Tokarskiej, wojewody lubelskiego z PSL

Piotr Widomski

kierownik PT KRUS w Kraśniku szef ZP FML w Kraśniku, członek władz krajowych FML

Jadwiga Wiśniewska

dyrektorka bi


   

Dodaj komantarz
Jan Kowalski
Dodano dnia: 15.07.2012 16:49

Just watch the afternoon quiz shows to see how dumb Britain is. OK she made a mistake but there's no need to to bully the woman the way they have. Look what Twitter bullying did to Stephen Fry.

Jan Kowalski
Dodano dnia: 15.07.2012 16:49

Just watch the afternoon quiz shows to see how dumb Britain is. OK she made a mistake but there's no need to to bully the woman the way they have. Look what Twitter bullying did to Stephen Fry.

Jan Kowalski
Dodano dnia: 15.07.2012 16:49

Just watch the afternoon quiz shows to see how dumb Britain is. OK she made a mistake but there's no need to to bully the woman the way they have. Look what Twitter bullying did to Stephen Fry.

Jan Kowalski
Dodano dnia: 15.07.2012 16:49

Just watch the afternoon quiz shows to see how dumb Britain is. OK she made a mistake but there's no need to to bully the woman the way they have. Look what Twitter bullying did to Stephen Fry.

Jan Kowalski
Dodano dnia: 15.07.2012 16:49

Just watch the afternoon quiz shows to see how dumb Britain is. OK she made a mistake but there's no need to to bully the woman the way they have. Look what Twitter bullying did to Stephen Fry.

Jan Kowalski
Dodano dnia: 15.07.2012 16:49

Just watch the afternoon quiz shows to see how dumb Britain is. OK she made a mistake but there's no need to to bully the woman the way they have. Look what Twitter bullying did to Stephen Fry.

Jan Kowalski
Dodano dnia: 15.07.2012 16:49

Just watch the afternoon quiz shows to see how dumb Britain is. OK she made a mistake but there's no need to to bully the woman the way they have. Look what Twitter bullying did to Stephen Fry.

Kuchciński i jego loty

<p> Marszałek Sejmu Marek Kuchciński na swoje loty brał nie tylko własną rodzinę, ale także rodziny czołowych polityków PiS.</p>

Opłata za wstęp na mszę

Na mszę z udziałem ojca Rydzyka pobrano około 80 złotych za wstęp.

60 tys. premii dla kochanki Kurskiego?

W ślad za romansem Jacka Kurskiego (prezesa TVP) i Joanny Klimek szły nieprzeciętne pieniądze.

Kolejny wypadek z udziałem limuzyn rządowych

Na warszawskiej wisłostradzie doszło do stłuczki z udziałem limuzyny Żandarmerii.

Tekaem 2013
Macierewicz - Lotniczy ekspert

Tusk - Jak żyć?

Łączna ilość głosów: 3

Niesiołowski - Mirabelki i szczaw

Łączna ilość głosów: 2

Tusk - Jest moc

Łączna ilość głosów: 0

Komorowski - Jak król

Łączna ilość głosów: 0

Kaczyński - Nasz kandydat

Łączna ilość głosów: 3

Macierewicz - Lotniczy ekspert

Łączna ilość głosów: 11
Republika kolesi
54 tys.złotych zarobków za miesiąc pracy

Od lipca do końca tego roku posłowie spędzą tylko 25 dni w pracy.

Odkryła przekręt, straciła pracę

Pracownica w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia odkryła, że defraudowane są państwowe pieniądze. Straciła pracę.

Tablice za 2 mln złotych

Sejm wyda 2 mln złotych na nowe ekrany, na których wyświetlane są głosowania.

PiSowscy radni także mają stołeczki

Sześciu radnych (z siedmiu będących w sejmiku kujawsko-pomorskiego) ma intratne posadki.

Kamienica za 6 mln sprzedana za grosze

Kamienica warta 6 mln została sprzedana kościołowi za 30 tys.

Wójt odebrał policji komputery

Wójt Nadarzyna odebrał policji komputery. Czy jest to zemsta za zatrzymanie wicewójta Nadarzyna, gdy ten prowadził samochód po pijanemu?

Była szefowa kancelarii Dudy z milionami
<p> Małgorzata Sadurska dzięki PiS weszła do zarządu PZU, gdzie zarobiła miliony.</p>
U Banasia
<p> W kamienicy Banasia, którą dostał od żołnierza AK...</p>
Wizaż za 170 tys. złotych

Na co mogą wydawać politycy z naszych pieniędzy? Jak się okazuje na wizaż też można.

Obywatel B

Podzielili Polskę. Na klasę panów oraz obywateli gorszej kategorii.

Obywatel B to może być Twój głos.

Chmura tagów