W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.
Lista wstydu Platformy Obywatelskiej

Teraz K*** My a la PO to 200 mln zł, które przez niecałe pięć lat od objęcia władzy, trafiło z państwowej kasy do prywatnych kieszeni działaczy PO, ich znajomych i rodzin z naszej listy. A przecież nasze zestawienie jest niepełne?

Łatwiej obiecać niż dotrzymać. Prawdziwości tego powiedzenia premier Donald Tusk dowodzi co rusz. Już w pierwszym expose w 2007 r. deklarował zakończenie „politycznego procederu zawłaszczania spółek z udziałem skarbu państwa”. Czy dziś uważa, że dotrzymał słowa? Na tak zadane pytanie nie odpowiedział. I trudno się dziwić. Publikowana poniżej lista będących na państwowym garnuszku 428 działaczy PO, członków ich rodzin i znajomych, to najlepsza ilustracja tego, co zostało z tej obietnicy.

Z kolei we wrześniu 2010 r. na konwencji krajowej PO Donald Tusk mówił: „skrót PO oznacza także "pełną odpowiedzialność". Jeżeli ktokolwiek na tej sali, w sukcesie PO i zaufaniu ludzi, szuka sposobu na realizację własnej ambicji, albo interesu, pomylił salę”. Czy aby na pewno? Przez niecałe pięć lat od objęcia władzy wymienieni poniżej nominaci PO zarobili, bagatela, 200 mln zł. A przecież nasza lista jest niepełna!

Szef PO ma problemy z dotrzymaniem także niedawnych obietnic. Po ujawnieniu przez „PB” tzw. taśm PSL zapowiadał rozpoczęcie publicznej debaty nad projektem ustawy o nadzorze właścicielskim, która miałaby znacząco ograniczyć skalę upartyjnienia władz firm i agencji, utrzymywanych z pieniędzy podatników. Od złożenia deklaracji minęło ponad trzy miesiące i nie ma ani debaty, ani projektu ustawy.

Jedną z niewielu, a być może jedyną osobą w rządzie PO-PSL, która ma na koncie jakiekolwiek sukcesy w odpolitycznianiu państwowych firm jest minister skarbu Mikołaj Budzanowski. W wakacje media podawały, że w ramach czystek po swoim poprzedniku: Aleksandrze Gradzie, Budzanowski usunął z zarządów i rad nadzorczych spółek około 40 działaczy PO. Tyle że część z nich? wciąż zarabia na posadach, opłacanych z publicznych pieniędzy.

Przykład idzie z góry?

Na naszej liście działaczy PO, zarabiających „na państwowym”, jest dwóch byłych ministrów (Aleksander Grad, Zbigniew Derdziuk) i jedenastu wiceministrów (Zdzisław Gawlik, Marcin Idzik, Lilla Jaroń, Adam Leszkiewicz, Andrzej Panasiuk, Zbigniew Rapciak, Joanna Schmid, Radosław Stępień, Maciej T., Jacek Weksler, Krzysztof Żuk), czterech senatorów PO (Jan Michalski, Franciszek Adamczyk, Stanisław Bisztyga, Tadeusz Maćkała) oraz jedenastu posłów (Jarosław Charłampowicz, Marcin Kierwiński, Lucjan Pietrzczyk, Krystyna Poślednia, Leszek Cieślik, Józef Klim, Adam Krupa, Michał Marcinkiewicz, Jan Tomaka, Łukasz Tusk, Marek Zieliński).

? i dociera do spółek

W resorcie skarbu „głównymi kadrowymi” PO przez cztery lata pierwszej kadencji byli minister Aleksander Grad i jego zastępca: Adam Leszkiewicz. W państwowych spółkach kariery zaczęli robić liczni działacze PO z Tarnowa (skąd pochodzą obaj ministrowie) i Tomaszowa Lubelskiego (tego samego, w którym szefem struktur PO jest bratanek Aleksandra Grada, Mariusz). Partyjnych nominatów do dziś można znaleźć we wszystkich większych i prawie wszystkich mniejszych firmach skarbu państwa. Symbolem może być tu PGE, która pod rządami Tomasza Zadrogi tylko w zarządach i radach nadzorczych spółek z grupy znalazła posady dla ponad 50 działaczy PO.

Działacze PO, członkowie ich rodzin i znajomi, którzy zasiadają lub zasiadali w ciągu pięciu ostatnich lat w spółkach i instytucjach państwowych. Przez niecałe 5 lat od objęcia władzy, trafiło do nich z państwowej kasy 200 mln zł:

1. Franciszek Adamczyk - szef rady nadzorczej Bumaru, członek rady nadzorczej KGHM były senator PO i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada
2. Justyna Adamek - główny specjalista w MJWPU radna PO warszawskiej dzielnicy Praga Południe
3. Piotr Adamski - dyrektor MJWPU, szef ZP PO w Szydłowcu
4. Alina Ambroziak - dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce, kandydatka PO w wyborach samorządowych
5. Marcin Andrukowicz - członek zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna, członek PO
6. Robert Apiecionek - członek rady nadzorczej Jeleniogórskiej Przędzalni Czesankowej Anilux, członek ZP PO we Wrocławiu
7. Łukasz Augustyniak - starszy referent w MJWPU, członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
8. Krzysztof Babisz - Lubelski Kurator Oświaty wiceszef sejmiku lubelskiego z PO
9. Bartłomiej Babuśka - prezes FOB Fabios i Małopolskiego Centrum Biotechniki, członek RN sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa, członek ZP PO w Tarnowie, radny gminy Tarnów
10. Marek Babuśka - członek zarządu Wojskowego TBS Kwatera, syn Bartłomieja Babuśki, działacza PO
11. Tadeusz Baca - członek rady nadzorczej Remy, kandydat PO w wyborach samorządowych
12. Maciej Bałtowski - wiceszef rady nadzorczej PGR, były szef, dziś wiceszef koła akademickiego PO w Lublinie
13. Robert Banasiak - członek zarządu Telefonii Dialog i członek rady nadzorczej Avista Media (obie: grupa KGHM), były bliski współpracownik Grzegorza Schetyny, wiceszefa PO
14. Zbigniew Banaszkiewicz - wiceprezes i p.o. prezesa ARiMR, członek rad nadzorczych pięciu spółek z pośrednim udziałem skarbu państwa szef ZP PO w Radomiu i członek zarządu regionu mazowieckiego PO
15. Marcin Barański - członek rady nadzorczej Pocztowy TUW szef gabinetu politycznego byłego ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka z PO, były rzecznik łódzkiej PO
16. Adam Bartosik - prezes Stadniny Koni Walewice, pełnomocnik prezesa ANR szef koła PO w Lesznie
17. Kazimierz Bąkowicz - prezes Elbisu z grupy PGE kandydat PO w wyborach samorządowych
18. Wanda Bednaruk - kierownik jednostki ANR w Strzelcach Krajeńskich, biuro terenowe w Międzyrzeczu, kandydatka PO w wyborach samorządowych
19. Zbigniew Belowski - dyrektor i wicedyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, były wiceszef rady powiatu radomskiego z PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu
20. Grzegorz Bień - świętokrzyski wicekurator oświaty, były dyrektor biura posłanki PO Marzeny Okły-Drewnowicz, szefowej świętokrzyskiej PO
21. Stanisław Biłda - prezes PKS Suwałki, wiceszef ZP PO w Suwałkach
22. Stanisław Bisztyga - wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, były radny województwa małopolskiego i senator PO
23. Michał Bitner - członek zarządu i doradca zarządu w Mazowieckim Regionalnym Funduszu Pożyczkowym, warszawski radny PO
24. Marek Błaszkiewicz- -prezes PKS Brodnica, PKS Włocławek i Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego, radny powiatu rypińskiego, wiceszef kujawsko-pomorskiego ZW PO
25. Roman Błocki - starszy inspektor w MJWPU, członek PO
26. Michał Bobowiec - wiceprezes Energii Pro (dziś Tauron Dystrybucja), członek rady nadzorczej Wirbetu, radny PO w sejmiku dolnośląskim, członek rady powiatu PO we Wrocławiu
27. Marek Bochenek - członek rady nadzorczej Uzdrowiska Rymanów, członek rady powiatu tarnowskiego z PO
28. Maciej Bogucki - zastępca dyrektora biura zarządu w Krajowej Spółce Cukrowej, członek rad nadzorczych spółek z grup Bumar-Waryński i PGNiG, były radny PO warszawskiej dzielnicy Praga Południe, członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada
29. Łukasz Bogudał - informatyk w MJWPU, członek PO
30. Przemysław Boleski - członek zarządu Stada Ogierów Starogard Gdański, kandydat PO w wyborach samorządowych
31. Piotr Borawski - specjalista ds. prawnych w Naftoporcie, gdański radny PO i członek ZP PO w Gdańsku, były narzeczony córki Ewy Kopacz, marszałek Sejmu z PO
32. Jerzy Borcz - zastępca dyrektora oddziału ANR w Rzeszowie, radny sejmiku podkarpackiego z PO, kandydat PO w wyborach parlamentarnych i europejskich
33. Maciej Borysewicz - koordynator w WORD w Łomży, szef rady miasta Łomży z PO, do niedawna szef PO w tym mieście
34. Romuald Bosakowski - zastępca dyrektora i dyrektor oddziału PKP Dworce Kolejowe, członek zarządu PKP, członek RN PKP LHS, członek zarządu koła PO Łódź-Śródmieście, członek łódzkiej komisji rewizyjnej PO
35. Józef Bryk - Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Kielcach, szef ZP PO w Staszowie, radny tego miasta
36. Dawid Brzozowski - od marca 2008 r. wiceprezes WFOŚiGW w Szczecinie, członek PO
37. Bogdan Buczyński - kierownik wydziału i główny specjalista w MJWPU, członek PO
38. Mirosław Bukiewicz - główny specjalista lubuskiego oddziału ANR, mąż Bożenny Bukiewicz, poseł PO, szefowej lubuskiego ZW PO
39. Edyta Buras-Gierada - pracownik Muzeum Wsi Kieleckiej, żona posła PO Artura Gierady
40. Piotr Cap - członek rady nadzorczej Gospodarstwa Rybackiego w Starzawie, kandydat PO w wyborach samorządowych
41. Piotr Chajderowski - prezes spółki Nowy Przewoźnik z grupy LOT były współwłaściciel spółki, którą założył Sławomir Nowak, minister transportu z PO
42. Jarosław Charłampowicz - prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, członek rady nadzorczej Inwest-FS poseł PO, sekretarz dolnośląskiego ZW PO, wieloletni asystent Grzegorza Schetyny, wiceszefa PO
43. Lechosław Chruścielewski - członek rad nadzorczych Stadniny Koni Strzegom i Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji, wiceszef ZP PO w Świdnicy
44. Jacek Chrzanowski - prezes WFOŚiGW w Szczecinie, członek PO, były wiceburmistrz Szczecinka
45. Krzysztof Chwiałkowski - prezes Megamed, wiceprezes EKS Skra Bełchatów, skarbnik ZP PO w Bełchatowie, kandydat PO w wyborach samorządowych
46. Robert Ciborowski - członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Białystok i PKS Białystok, publicznie popierał i był w komitetach honorowych kandydatów PO na prezydentów miast czy europosłów
47. Mariusz Cichocki - dyrektor rejonu sprzedaży energii w PGE Zamojska Korporacja Energetyczna, kierownik działu w PGE Obrót, oddział w Zamościu, członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, kandydat PO w wyborach samorządowych
48. Anna Cichoń - starszy inspektor w MJWPU, członek PO
49. Krzysztof Cichoń - członek rad nadzorczych PGE Energia i PTU Etra, wiceszef ZP PO w Puławach, radny PO tego miasta
50. Paweł Cichosz - członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Zamość i PPH Ekto, były członek zarządu koła PO Lublin Śródmieście
51. Leszek Cieślik - prezes PKS Suwałki były poseł PO
52. Cezary Cieślukowski - członek rady nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach, radny PO sejmiku podlaskiego, członek zarządu województwa podlaskiego
53. Piotr Cymbała - członek rad nadzorczych CSiR Energetyk (grupa PGE) i Grupy PHN, członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, kandydat PO w wyborach samorządowych
54. Tomasz Cyran - członek rad nadzorczych Ruchu i ARP, kandydat PO w wyborach do Sejmu
55. Andrzej Czajka - prezes Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat, członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
56. Patryk Czarniecki - podinspektor w MJWPU, członek PO
57. Michał Czaykowski - członek rady nadzorczej Lottomerkury (grupa Totalizatora Sportowego), warszawski radny PO, członek gabinetów politycznych byłego ministra sportu Adama Giersza i ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego
58. Andrzej Czechowski - kierownik BP ARiMR w Łomży, szef jednego z kół PO w Łomży, kandydat PO w wyborach samorządowych
59. Mirosław Czekaj - członek RN PKO BP, skarbnik Warszawy za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz, wiceszefowej PO
60. Paweł Czekalski - członek rad nadzorczych Agencji Rozwoju Mazowsza i PL.2012, radny PO sejmiku mazowieckiego
61. Jakub Czerwiński - członek zarządu Kopalni Soli Wieliczka Trasa Turystyczna, członek rady nadzorczej Krakowski Park Technologiczny, członek PO
62. Jan Czubała - członek rady nadzorczej ZSM PZL-ZSM, członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
63. Henryk Ćwikliński - członek rady nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, kandydat PO w wyborach do Senatu, członek rady powiatowej PO w Gdańsku
64. Mirosław Dąbkowski - dyrektor Meditrans, ostrołęcki radny PO
65. Zbigniew Derdziuk - prezes ZUS, członek rad nadzorczych: PKP PLK, PZU i Polskich Kolei Linowych , minister w pierwszym rządzie Donalda Tuska
66. Wacław Derlicki - członek rady nadzorczej Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego, szef ZP PO w Brodnicy, były burmistrz Brodnicy
67. Kajetan d?Obyrn - prezes Kopalni Soli Wieliczka, członek rady nadzorczej Zespołu Zarządców Nieruchomości WAM, były krakowski radny PO
68. Dariusz Dolczewski - kierownik działu digitalizacji w Narodowym Instytucie Audiowizualnym, były warszawski radny PO, były szef partyjnej młodzieżówki PO, członek gabinetu politycznego ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego
69. Bartosz Domaszewicz - pełnomocnik i kierownik w WFOŚiGW w Łodzi, pracownik spółki Centrum-Hotele, radny PO w Łodzi, szef partyjnej młodzieżówki PO
70. Zbigniew Dubiel - dyrektor projektu w PKP, warszawski radny PO, były burmistrz PO w warszawskiej dzielnicy Bielany
71. Michał Dudkiewicz - członek zarządu Textilimpeksu, członek PO
72. Marcin Dulian - wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, prezes Grupy Hoteli WAM, wieloletni dobry znajomy i współpracownik Bogdana Klicha, byłego ministra obrony narodowej z PO
73. Czesław Duszak - zastępca dyrektora szpitala w Ostrołęce, kandydat PO w wyborach samorządowych
74. Grażyna Duszak - kierownik delegatury NFZ w Ostrołęce, żona Czesława Duszaka, kandydata PO w wyborach samorządowych
75. Tomasz Dutkiewicz - prezes Stadniny Koni Iwno, ekspert PO ds. rolnictwa
76. Rafał Dworacki - starszy inspektor w MJWPU, skarbnik koła PO Warszawa Targówek
77. Marek Dymkowski - członek rady nadzorczej Dozamelu, były członek zarządu koła PO w Dzierżoniowie, kandydat PO w wyborach samorządowych
78. Tadeusz Dywan - kierownik BP ARiMR w Staszowie, wiceszef koła PO w Połańcu, członek rady PO w powiecie staszowskim
79. Ryszard Dziadak - szef oddziału WFOŚiGW w Ostrołęce, wiceszef ZP PO w Makowie Mazowieckim
80. Michał Dzięba - Członek rad nadzorczych: PGE GiEK, Naftoport i KGHM Metraco, bliski współpracownik i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu z PO Aleksandra Grada
81. Katarzyna Dziuba-Kubicka - główny specjalista w MJWPU, była pracownica klubu parlamentarnego PO
82. Paweł Dziwisz - członek zarządu PKP PLK, członek rady nadzorczej PKP i spółki córki PKP, dyrektor w PKP PLK, kandydat PO w wyborach do Sejmu
83. Jerzy Felczak - kierownik PT KRUS w Pińczowie, wiceszef PO w Pińczowie
84. Krzysztof Fidosz - kierownik i zastępca dyrektora oddziału ANR w Szczecinie, skarbnik ZP PO w Stargardzie Szczecińskim, kandydat PO w wyborach samorządowych
85. Tomasz Flis - prezes PGE Energia, dyrektor oddziału lubelskiego PGE Dystrybucja, szef RN PGE Dystrybucja Rzeszów i PGE ZEORK Dystrybucja, były wicewojewoda lubelski z ramienia UW, od kilku lat członek PO
86. Mariusz Frankowski - dyrektor MJWPU, członek rady nadzorczej Warszawskiej Kolei Dojazdowej, członek PO
87. Krzysztof Frąckiewicz - inspektor w MJWPU, członek PO
88. Michał Furlepa - kierownik PT KRUS w Hrubieszowie, do niedawna wiceszef ZP PO w Biłgoraju, radny PO powiatu biłgorajskiego
89. Dorota Gajewska-Grad - dyrektor biura komunikacji i rzecznik prasowy PGE Dystrybucja, synowa byłego ministra skarbu z PO Aleksandra Grada
90. Janusz Gancarz - członek rady nadzorczej ZEW Niedzica, znajomy byłego wiceministra skarbu Adama Leszkiewicza
91. Zdzisław Gawlik - wiceprezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1, były wiceminister skarbu w rządzie Donalda Tuska, kandydat PO w wyborach do Senatu
92. Alina Giedryś - członek zarządu PKP PLK, członek rad nadzorczych dwóch spółek z grupy PKP, była współpracowniczka prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z PO
93. Arkadiusz Gierat - dyrektor generalny KGHM, wiceprezes KGHM TFI, członek rad nadzorczych: KGHM Letia, Polkomtel, KGHM Cuprum, DFM Zanam-Legmet, członek PO, zaufany wiceszefa PO Grzegorza Schetyny
94. Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska - pracownik PAIIZ, koordynator zespołu w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, radna PO warszawskiej dzielnicy Śródmieście, żona posła PO Marcina Kierwińskiego
95. Stanisław Gil - kierownik BP ARiMR w Hrubieszowie, wiceszef ZP PO w Hrubieszowie
96. Maciej Głaz - zastępca dyrektora podlaskiego oddziału ARiMR, radny miasta Łomża
97. Arkadiusz Godlewski - prezes Parku Śląskiego, kandydat PO w wyborach na prezydenta Katowic, szef rady miasta Katowice z PO
98. Ireneusz Godzisz - dyrektor oddziału Poczty Polskiej w Zamościu, członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Lubzel i PGE Dystrybucja, szef ZP PO w Zamościu i radny tego miasta, kandydat PO do Senatu
99. Edward Gondecki - wiceprezes WFOŚiGW w Opolu, członek rad nadzorczych dwóch spółek zależnych od WFOŚiGW, szef rady opolskiego oddziału NFZ, sekretarz ZW PO w Opolu
100. Jarosław Gorecki - prezes Grupy Zarządzającej Pomerania, gdański radny PO, członek ZP PO w Gdańsku
101. Jacek Goszczyński - wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Agro-Mana (grupa PHN), Towarowej Giełdy Energii, członek rad nadzorczych EW Turów i Ciechu, dobry znajomy i współpracownik byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO
102. Grzegorz Gotfryd - członek rady nadzorczej Carbotrans (grupa JSW), były szef rady gminy w Szerzynach, członek ZP PO w Tarnowie
103. Katarzyna Góralczyk - członek rady nadzorczej Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, zastępca szefa PO w krakowskiej dzielnicy Stare Miasto
104. Grzegorz Górniak - przedstawiciel handlowy Enei, wiceszef ZP PO w Ostrowcu Świętokrzyskim, członek rady regionu świętokrzyskiego PO
105. Andrzej Górski - dyrektor departamentu handlu i doradca zarządu w Enei, były asystent posła PO Konstantego Miodowicza, członek ZP PO w Kielcach
106. Krzysztof Grabczuk - członek rady nadzorczej Narodowego Centrum Sportu, radny sejmiku i wicemarszałek województwa lubelskiego z PO
107. Aleksander Grad - prezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1, były poseł PO i minister skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska
108. Marcin Granosik - prezes Textilimpeksu, członek rady nadzorczej Centrum-Hotele, zastępca skarbnika Zgierza za wiceprezydentury Krzysztofa Kwiatkowskiego, posła PO i byłego ministra sprawiedliwości
109. Renata Granowska - wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy we Wrocławiu, wrocławska radna PO, członek ZP PO we Wrocławiu
110. Witold Grzybowski - wiceprezes Energo-Utechu, członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa, dobry znajomy i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO
111. Janusz Hałas - członek rad nadzorczych Agtelu (grupa PGE) i Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa, członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, były wiceszef rady powiatu
112. Edward Hartwich - członek rad nadzorczych Pomorskiej SSE i Portu Lotniczego Bydgoszcz, członek kujawsko-pomorskiego ZW PO, wicemarszałek tego województwa z PO
113. Marian Hatko - zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału ARiMR, członek PO, były sekretarz koła partyjnej młodzieżówki PO w Kielcach
114. Władysław Husejko, nie żyje - dyrektor biura WFOŚiGW w Koszalinie, były marszałek województwa zachodniopomorskiego z PO, były radny PO w Koszalinie
115. Marcin Idzik - wiceprezes Bumaru i członek rad nadzorczych dwóch spółek zależnych: Bumar Amunicja i Cenzin, były wiceminister obrony narodowej w rządach PO, były asystent Bogdana Klicha z PO, kiedy ten był europosłem
116. Jadwiga Irla - dyrektor kieleckiego oddziału PFRON, szefowa ZP PO w Pińczowie, kandydatka PO w wyborach do Sejmu
117. Iga Isańska-Rosół - pracownik MJWPU, żona Marcina Rosoła, szefa gabinetu politycznego byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego z PO
118. Stanisław Iwan - członek rady nadzorczej Uzdrowiska Świnoujście, były radny PO sejmiku zachodniopomorskiego
119. Marcin Jabłoński - członek rad nadzorczych: Zielonogórskiego Rynek Rolno-Towarowego i Przewozów Regionalnych, wojewoda lubuski, były marszałek województwa lubuskiego z PO
120. Witold Jabłoński - członek rady nadzorczej Postdaty (grupa Poczty Polskiej), były wicemarszałek zachodniopomorski z PO
121. Krzysztof Jagiełło - prezes dwóch spółek z grupy Bumar: ZM Tarnów i OBR Sprzętu Mechanicznego, znajomy z Tarnowa Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu z PO
122. Robert Jagła - dyrektor WORD w Wałbrzychu, prezes Rivendell i prokurent Grabineksu (spółek córek ARP), szef ZP PO w Świdnicy, krewny żony Zbigniewa Chlebowskiego, byłego szef klubu poselskiego PO
123. Michał Jamiński - zastępca kierownika wydziału w MJWPU, radny PO warszawskiej dzielnicy Targówek
124. Andrzej Jamrozik - dyrektor oddziału ANR we Wrocławiu, członek rady nadzorczej Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego, radny powiatowy PO we Wrocławiu, szef koła PO w Kątach Wrocławskich
125. Michał Janicki - członek rady nadzorczej KGHM Letia, członek PO we Wrocławiu, do niedawna wiceprezydent tego miasta
126. Lilla Jaroń - wiceprezes Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, członek rady nadzorczej WP Hala Ludowa, wiceminister edukacji w rządzie Donalda Tuska, była radna PO powiatu wrocławskiego
127. Stanisław Jarzyna - prezes Skarbowego Przedsiębiorstwa Rolnego Stary Jaworów, radny PO powiatu świdnickiego, wiceszef ZP PO w Świdnicy
128. Małgorzata Jaśkowiak - kierownik PT KRUS w Morągu, szefowa koła PO w Morągu, była radna wojewódzka PO
129. Małgorzata Jawor - członek rad nadzorczych dwóch spółek z grupy KGHM i trzech spółek samorządu województwa dolnośląskiego członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu
130. Lech Jaworski - prezes Instytutu Filmowego Max-Film i prokurent dwóch jego spółek zależnych, członek zarządu Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego, członek rady nadzorczej Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, warszawski radny PO, członek zarządu PO w stolicy
131. Andrzej Jeznach - wiceprezes PGE Górnictwo i Energetyka, członek rad nadzorczych trzech spółek z grupy PGE, członek ZP PO w Bełchatowie, kandydat PO w wyborach samorządowych
132. Paweł Jeż - prezes KP Zagłębie Lubin (grupa KGHM), kandydat PO w wyborach samorządowych
133. Katarzyna Jędruszczak - główny specjalista w MJWPU, członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
134. Zbigniew Jurkowski - pracownik PKS Wschód, lubelski radny PO
135. Tomasz Kacprzak - zastępca dyrektora WORD w Łodzi, członek rady krajowej PO, szef rady miasta Łodzi, były szef partyjnej młodzieżówki PO
136. Jacek Kaczorowski - prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, członek  rad nadzorczych dwóch spółek z grupy PGE, członek PO
137. Jarosław Kania - prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i członek rady nadzorczej jego spółki zależnej, członek rady nadzorczej katowickiej SSE, radny PO w Rudzie Śląskiej, członek śląskiej rady wojewódzkiej PO
138. Rafał Kaniewski - starszy specjalista w MJWPU, były radny PO warszawskiej dzielnicy Włochy
139. Marek Karczewski - członek rady nadzorczej Uzdrowiska Kamień Pomorski, członek PO, były radny PO w Poznaniu
140. Monika Karlińska - Członek rady nadzorczej Polska Energia - Pierwsza Kompania Handlowa (grupa Tauronu)
zasiadała w radzie nadzorczej Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego razem z Adamem Leszkiewiczem, byłym wiceministrem skarbu w rządzie PO
141. Joanna Karweta - pracownik Parku Śląskiego, gliwicka radna PO
142. Marek Kasicki - wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza i członek rad nadzorczych czterech jej spółek córek, członek PO
143. Emilia Kawka-Patek - prezes WFOŚiGW w Toruniu, członek ZP PO we Włocławku
144. Marcin Kędracki - prezes Gliwickiej Agencji Turystycznej, członek rady nadzorczej Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, były wiceszef sejmiku śląskiego z PO, szef koła PO w Żywcu,
145. Magdalena Kielewicz-Kaczyńska - kierownik ostrołęckiego wydziału Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, była wiceprezydent Ostrołęki z PO
146. Andrzej Kierwiński - członek rady nadzorczej spółki Argo (grupa PHN), członek PO, ojciec posła PO Marcina Kierwińskiego
147. Marcin Kierwiński - wiceprezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, członek rady nadzorczej spółki Kaskada, poseł PO, sekretarz mazowieckiego ZW PO
148. Krzysztof Kilian - prezes PGE, wiceprezes Polkomtela, członek rad nadzorczych: PL2012, KGHM TFI, Atom Trefl Sopot, wieloletni przyjaciel premiera Donalda Tuska z PO, razem zakładali Kongres Liberalno-Demokratyczny
149. Maciej Kleczkowski - zastępca dyrektora WORD w Ostrołęce, ostrołęcki radny PO, wiceszef ZP PO w tym mieście, szwagier posła PO Andrzeja Kani
150. Mateusz Klemenski - prezes dwóch spółek ANR: PPH Akropol i GRH Żydowo, członek PO, były asystent Rafała Grupińskiego, szefa klubu PO w Sejmie
151. Marcin Klemenski - specjalista w poznańskim oddziale ANR, bratanek Mateusza Klemenskiego
152. Józef Klim - wiceprezes PKS Białystok, były poseł PO
153. Wiesława Kluk - członek rady nadzorczej Skarbowego Przedsiębiorstwa Rolnego Stary Jaworów, radna PO miasta Świebodzice
154. Wacław Klukowski - członek rady nadzorczej WFOŚiGW w Szczecinie, były radny PO sejmiku zachodniopomorskiego, kandydat PO w wyborach samorządowych
155. Krzysztof Kłak - członek rad nadzorczych: Poldim Dębica i Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, szef ZP PO w Przeworsku, członek rady krajowej PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu
156. Magdalena Kobos - członek rad nadzorczych PAIIZ i Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji, członek gabinetu politycznego ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego
157. Marek Koczwara - doradca prezesa ZCh Zachem, członek rady nadzorczej Zachem UCR, prezes trzech spółek zależnych firmy Meble Emilia: Racjonalizacji, Cybernetyki, Konstruktorska, dobry znajomy Donalda Tuska z czasów działalności w Kongresie Liberalno-Demokratycznym
158. Aleksandra Kodym - główny specjalista w MJWPU, członek PO
159. Radosław Kołaciński - prezes dwóch spółek z grupy Energa-Operator, członek rad nadzorczych Szpitali Wielkopolski i Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego, kaliski radny PO, członek ZP PO w Kaliszu
160. Andrzej Komański - członek zarządu, a potem wiceprezes Polskich Tatr, członek rady nadzorczej Uzdrowiska Kamień Pomorski
zasiadał z Adamem Leszkiewiczem, byłym wiceministrem skarbu, w radzie nadzorczej Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego
161. Zygmunt Komar - pełnomocnik prezesa ANR, prezes Stadniny Koni Liski, radny powiatowy PO w Ostródzie
162. Krzysztof Konaszewski - prezes PGE Energia Odnawialna, członek zarządu PGNIG Energia, członek rad nadzorczych PGE ZEW Dychów, Elektrowni Wodnej Żarnowiec i Energo Utech, wiceminister skarbu w rządzie Jerzego Buzka, występował na konferencjach energetycznych jako ekspert PO
163. Włodzimierz Konecki - zastępca dyrektora warszawskiego oddziału ARiMR, członek rady nadzorczej PKS Radom, były radny PO w Radomiu
164. Andrzej Konieczny - wiceprezes WFOŚiGW i członek rady nadzorczej spółki zależnej WFOŚiGW, prezes Funduszu Górnośląskiego, członek rady powiatu rybnickiego PO
165. Sławomir Kopeć - prezes Krakowskiego Parku Technologicznego i członek rady nadzorczej spółki od niego zależnej, prezes Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej, kandydat PO w wyborach do Sejmu
166. Sławomir Koprowski - prezes Polmosu Toruń, prezes Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, członek PO we Włocławku
167. Marek Kordecki, zastępca dyrektora WORD w Siedlcach, członek rady nadzorczej PKS Radom, szef ZP PO w Siedlcach, siedlecki radny PO
168. Krzysztof Kosiński - Prezes EW Turów, członek rady nadzorczej PGE Elektrownia Turów, współpracownik byłego ministra skarbu z PO Aleksandra Grada
169. Adam Kosior - zastępca dyrektora szpitala psychiatrycznego w Radomiu, członek ZP PO w Radomiu
170. Kazimierz Kostrzanowski - prezes Agtelu z grupy PGE, członek ZM PO w Krasnymstawie, kandydat PO w wyborach do Sejmu
171. Bogdan Kościuch - wiceprezes Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach, Wiceszef ZP PO w Suwałkach, kandydat PO w wyborach samorządowych
172. Andrzej Kotala - prezes Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, prezydent Chorzowa z PO, szef ZP PO w tym mieście
173. Maria Kowalewska-Koska - prezes spółki Port Gdański Eksploatacja, członek rady nadzorczej Gdańskich Zakładów Elektronicznych Unimor, kandydat PO w wyborach do Sejmu
174. Tomasz Kowalewski - członek rady nadzorczej PKS Ostrowiec Świętokrzyski, były dyrektor biura poselskiego posła PO Mariusza Grada
175. Tomasz Kowalski - informatyk w MJWPU, członek zarządu koła PO Warszawa Targówek, kandydat PO w wyborach samorządowych
176. Józef Kozłowski - członek rady nadzorczej Energo-Inwest-Brokera, szef rady nadzorczej KKS Turów, szef ZP PO w Zgorzelcu, członek dolnośląskiego ZW PO, radny sejmiku dolnośląskiego
177. Stanisław Kracik - prezes spółki Małopolskie Parki Przemysłowe, członek PO, kandydat PO w wyborach do Senatu
178. Sylwia Krajewska - kierownik sekcji w biurze prezesa ANR, radna PO na warszawskim Ursynowie
179. Dorota Krall - główny specjalista w MJWPU, radna PO warszawskiej dzielnicy Praga Południe
180. Piotr Krasnodęmbski - główny specjalista i kierownik w Centrum Usług Wspólnych, radny PO warszawskiej dzielnicy Ochota
181. Mieczysław Kraśniański - wicedyrektor kopalni Rudna z grupy KGHM, członek rady nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego Arleg w Legnicy, członek ZP PO w Lubinie, lubiński radny powiatowy PO
182. Marzena Krauz-Borys - członek rady nadzorczej Mercu Software z grupy KGHM, żona Piotra Borysa, wicemarszałka województwa dolnośląskiego z PO
183. Krzysztof Krauze - członek rady nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, członek zarządu koła PO w Szczecinie
184. Magdalena Kreter-Bartkiewicz - członek rady nadzorczej Mazowieckiego Centrum Stomatologii, szefowa koła PO w Brwinowie, członek ZP PO w Pruszkowie
185. Adam Krupa - zastępca dyrektora opolskiego oddziału ANR, były poseł PO
186. Paweł Kryzan - zastępca zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej, wiceszef koła PO Szczecin Śródmieście, kandydat PO w wyborach samorządowych
187. Rafał Krzemień - zarządca i prezes Dipservice, członek zarządu Warszawskiego Holdingu Nieruchomości i Polskiego Holdingu Nieruchomości, członek rad nadzorczych: Kaskady, Agro-Mana, Herbapolu, były członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
188. Krzysztof Krzysztofiak - prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego i członek rady nadzorczej spółki zależnej od KPT, wieloletni znajomy Bogdana Klicha, ministra obrony w pierwszym rządzie Donalda Tuska
189. Arkadiusz Kubiec - wicedyrektor WORD w Kielcach, były szef koła PO w Kielcach, kandydat PO w wyborach samorządowych
190. Przemysław Kuczkowski - zastępca dyrektora kujawsko-pomorskiego oddziału ARiMR, kandydat PO w wyborach do Sejmu i sejmiku
191. Marcin Kulicki - prezes Krajowej Spółki Cukrowej, wiceprezes Agencji Rozwoju Mazowsza, członek rady nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości, były wiceprezydent Siedlec z PO
192. Jędrzej Kunowski - kierownik w Dipservice, zastępca dyrektora w Warszawskim Holdingu Nieruchomości, radny PO warszawskiej dzielnicy Targówek
193. Beata Kurbiel - dyrektor w PERN Przyjaźń, członek zarządu Polskiego Konsorcjum Chemicznego, członek rad nadzorczych pięciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa, wieloletnia bliska współpracownica Adama Leszkiewicza, byłego wiceministra skarbu
194. Wojciech Kurek - prezes ZEORK Dystrybucja, dyrektor oddziału PGE Dystrybucja w Skarżysku-Kamiennej, były szef ZP PO w Skarżysku, były radny PO sejmiku świętokrzyskiego
195. Tomasz Kurzawa - członek zarządu Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria, sekretarz ZP PO w Świdnicy, były radny PO powiatu świdnickiego
196. Roman Kusek - członek rad nadzorczych: Kaskada, Tauron Sprzedaż, Bio-Energia (grupa PGE), członek rady PO powiatu tarnowskiego
197. Wojciech Kuźmiński - prezes ANR, prezes Infraparku Police (grupa ZCh Police), szef rady powiatu pyrzyckiego z PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu
198. Sebastian Kwiatkowski - główny specjalista i dyrektor departamentu w Krajowej Spółce Cukrowej, brat Krzysztofa Kwiatkowskiego, posła PO i ministra sprawiedliwości w pierwszym rządzie Donalda Tuska
199. Jacek Lachert - inspektor w MJWPU, członek PO
200. Małgorzata Laskus - podinspektor, specjalista i starszy inspektor w MJWPU, radna PO warszawskiej dzielnicy Mokotów
201.  Janusz Leman - dyrektor gdyńskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego, wiceszef koła PO Gdańsk-Wrzeszcz, członek rady powiatowej PO
202. Judyta Lemm - pracownik Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, szczecińska radna PO
203. Gabriela Lenartowicz - prezes WFOŚiGW w Katowicach i członek RN dwóch spółek, w którym WFOŚiGW ma udziały, była radna PO w sejmiku śląskim, członek śląskiej rady wojewódzkiej PO
204. Adam Leszkiewicz - wiceprezes i prezes ZAK Kędzierzyn, członek rad nadzorczych ZAKSA, Polskiego Konsorcjum Chemicznego i CTL Chemkol, od lat bliski współpracownik Aleksandra Grada z PO, wiceministra skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska
205. Artur Lewczuk - wiceprezes i prezes Towarzystwa Gospodarczego Bewa, mąż Elzbiety Radziszewskiej, posłanki PO i byłej sekretarz stanu w KPRM
206. Grzegorz Lipiec - dyrektor krakowskiego oddziału Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, członek rady nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego, sekretarz małopolskiego ZW PO, radny wojewódzki PO
207. Wojciech Lis - szef stacji obsługi w PKS Radom, brat marszałek Sejmu Ewy Kopacz z PO
208. Paweł Lisiewicz - członek rad nadzorczych siedmiu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa, dyrektor gabinetu prezydenta Bronisława Komorowskiego, były dyrektor w resorcie skarbu za kadencji Aleksandra Grada
209. Marek Litka - wiceprezes PERN Przyjaźń, członek rad nadzorczych Naftoportu, Zarządu Morskiego Portu Gdańsk i Operatora Logistycznego Paliw Płynnych, członek PO związany z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem z PO
210. Krzysztof Lodziński - członek rady nadzorczej Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, szef pomorskiego sądu koleżeńskiego PO
211. Witold Lorek - zastępca dyrektora mazowieckiego oddziału KRUS, kandydat PO w wyborach samorządowych i parlamentarnych
212. Sebastian Lorenc - członek rad nadzorczych Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Sanatoriów Dolnośląskich, wrocławski radny PO
213. Dariusz Lubera - prezes Tauronu i członek rad nadzorczych czterech spółek zależnych, wieloletni znajomy byłego ministra skarbu Aleksandra Grada
214. Dorota Lutomierska - zarządca komisaryczny i likwidator PBU Holdbud, warszawska radna PO
215. Daniel Łaga - kierownik zespołu w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, radny PO warszawskiej dzielnicy Śródmieście
216. Michał Łagoda - członek rad nadzorczych Enei i Szpitali Wielkopolski, członek zarządu koła PO w Poznaniu
217. Bronisław Łakota - dyrektor rejonu sprzedaży energii w Wieluniu (grupa PGE), wiceszef ZP PO w Pajęcznie, kandydat PO w wyborach samorządowych
218. Władysława Łangowska - kierownik BP ARiMR w Tuchomiu, była wójt Parchowa, kandydatka PO w wyborach samorządowych
219. Bolesław Łączyński - członek rady nadzorczej ESP Usługi (grupa PGE), radny sejmiku małopolskiego z PO, członek rady regionu małopolskiego PO
220. Stanisław Łęski - dyrektor PGE Dystrybucja, oddział Łódź-Miasto, członek komitetu honorowego kandydata PO na prezydenta Radomska
221. Jarosław Łojko - dyrektor zachodniopomorskiego oddziału ARiMR, sekretarz zachodniopomorskiego ZW PO, radny PO sejmiku zachodniopomorskiego
222. Agnieszka Łopieńska - główny specjalista w MJWPU, członek PO
223. Michał Łuczak - administrator oddziału ANR w Gryfinie, były szef sejmiku zachodniopomorskiego z PO
224. Andrzej Łuczycki - Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego, członek rady nadzorczej Państwowych Magazynów Usługowych, radny PO sejmiku mazowieckiego, były senator PO
225. Maria Łukaszewicz - prezes COBO, członek zarządu Grupy PHN, warszawska radna PO, była burmistrz warszawskiej dzielnicy Ursus
226. Jarosław Machnicki - dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, szef ZP PO w Kielcach, radny PO w tym mieście
227. Tadeusz Maćkała - dyrektor w kopalni z grupy KGHM, członek RN pięciu spółek kontrolowanych pośrednio lub bezpośrednio przez skarb państwa, były poseł i senator PO
228. Łukasz Magin - prezes Centrum-Hotele, były wiceprezydent Łodzi z PO, łódzki radny PO
229. Sylwia Maksim-Wójcicka - kierownik wydziału w MJWPU, radna PO miasta Łomianki
230. Tomasz Malczewski - dyrektor oddziału regionalnego w Gdańsku i członek zarządu Poczty Polskiej, członek rady nadzorczej Postdaty, były członek ZP PO w Gdyni, uczestnik kampanii wyborczych Donalda Tuska
231. Dariusz Małkowski - szef Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ostrołęce (jednostka OHP), sekretarz ZP PO w Ostrołęce
232. Arkadiusz Marchewka - pracownik spółki Polskie Terminale, szczeciński radny PO
233. Jerzy Marciniak - prezes Azotów Tarnów, ZAK Kędzierzyn Koźle i Polskiego Konsorcjum Chemicznego, członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa, wieloletni dobry znajomy i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada, kandydat PO w wyborach do sejmiku
234. Michał Marcinkiewicz - konsul w Finlandii od kilku tygodni, były poseł PO
235. Justyna Markowska - starszy specjalista w MJWPU, członek PO
236. Maciej Martyniak - koordynator BIP w MJWPU, członek PO
237. Ewa Masny - pracownik Ośrodka Rozwoju Edukacji (instytucja MEN), warszawska radna PO
238. Mateusz Matejewski - Szef Centrum Usług Wspólnych, członek rad nadzorczych PGE Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz, Geovity (grupa PGNiG), TON Agro, Polskiego Holdingu Nieruchomości, były szef PO w powiecie myślenickim
239. Jacek Matusiewicz - wiceprezes i prezes Funduszu Górnośląskiego, prezes Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych (spółka córka Elektrowni Chorzów), skarbnik śląskiego ZW PO, brat Adama Matusiewicza, marszałka województwa śląskiego z PO
240. Rafał Mazur - członek rady nadzorczej KGHM Letia, wiceszef koła PO w Szklarskiej Porębie
241. Piotr Mazurek - dyrektor biura bezpieczeństwa w Exatelu (grupa PGE), członek rady nadzorczej Investonu (grupa PHN), warszawski radny PO
242. Zbigniew Mazurkiewicz - zastępca dyrektora WORD w Radomiu, skarbnik ZP PO w Radomiu
243. Tomasz Melan - członek zarządu i prezes Zarządu Portu Morskiego Police, wiceprezes Remechu (obie: grupa ZCh Police), członek rady nadzorczej Portu Rybackiego Gryf, członek zarządu PO w Szczecinie
244. Jan Mędrzak - członek rad nadzorczych WAS (grupa PP Porty Lotnicze) i Pocztowej Agencji Usług Finansowych, łódzki radny PO, były szef tej partii w Łodzi
245. Jan Michalski - prezes KKS Turów Zgorzelec, klubu sportowego utrzymywanego przez PGE, senator PO, wiceszef ZM i ZP PO w Zgorzelcu
246. Renata Michałowska - starszy specjalista w MJWPU, radna PO warszawskiej dzielnicy Targówek
247. Szymon Midera - wiceprezes Banku Pocztowego i członek rad nadzorczych dwóch spółek córek oraz Pocztowego TUW, szef społecznych doradców prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z PO, prowadził jej kampanię wyborczą
248. Anna Mierzejewska - kierownik wydziału w MJWPU, córka Jerzego Mierzejewskiego z PO, byłego radnego powiatu warszawskiego zachodniego
249. Sławomir Miklicz - członek rady nadzorczej  PGE ZEORK, członek podkarpackiego ZW PO, członek zarządu województwa podkarpackiego
250. Konrad Mikołajski - prezes ZCh Zachem i spółki córki, członek rad nadzorczych sześciu spółek z grupy ZCh Zachem i Portu Lotniczego Bydgoszcz, członek PO
251. Karolina Mioduszewska - starszy inspektor w MJWPU, radna PO warszawskiej dzielnicy Ursynów
252. Krzysztof Miszewski - zastępca kierownika w MJWPU, radny PO warszawskiej dzielnicy Targówek
253. Tomasz Możejko - szef lubuskiego oddziału ANR, szef sejmiku lubuskiego z PO, sekretarz lubuskiego ZW PO
254. Andrzej Mulawa - członek zarządu PKP LHS, prezes PKS Zamość, członek rady nadzorczej Uzdrowiska Horyniec, wiceszef ZP PO w Zamościu, były radny PO w sejmiku lubelskim
255. Jacek Mysiorek - kierownik BP ARiMR w Stargardzie Szczecińskim, skarbnik ZP PO w Stargardzie Szczecińskim
256. Anna Naszkiewicz - prezes Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach, szefowa ZP PO w Suwałkach, kandydatka PO w wyborach samorządowych
257. Maciej Nawrocki - dyrektor lubuskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego, były radny sejmiku lubuskiego z PO i szef koła PO w Gorzowie Wielkopolskim
258. Tomasz Nawrocki - dyrektor mazowieckiego oddziału, wiceprezes i prezes ANR, były radny PO w Siedlcach
259. Anna Neska - koordynator w MJWPU, synowa Elżbiety Neski, radnej PO warszawskiej dzielnicy Bielany
260. Zbigniew Neska - wicedyrektor ośrodka szkolno-wychowawczego podległego marszałkowi Mazowsza, radny PO w Radomiu
261. Ewelina Niedźwiecka-Tomczyk - członek rad nadzorczych CBF Nowy Świat i Polfy Warszawa, członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO
262. Ireneusz Niemiec - prezes PKS Nowy Sącz, prezes Uzdrowiska Krynica Żegiestów, kandydat PO w wyborach samorządowych
263. Adam Nieroda - pracownik spółki Hotele Centrum, gdański radny PO, były asystent dwóch posłów PO
264. Dorota Obzejta-Żbikowska - główny specjalista w MJWPU, kandydatka PO w wyborach do Sejmu, żona Piotra Żbikowskiego, wiceburmistrza warszawskiej dzielnicy Ochota z PO
265. Waldemar Olczyk - zastępca łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, kandydat PO w wyborach samorządowych
266. Jerzy Olejniczak - zarządca komisaryczny PHSR Agroma, były radny PO sejmiku łódzkiego
267. Włodzimierz Olszewski - dyrektor pomorskiego oddziału ANR, były radny PO w powiecie puckim i wicewójt gminy Krokowa
268. Marek Ordyczyński - dyrektor podkarpackiego oddziału ARiMR, szef ZP PO w Leżajsku
269. Klaudiusz Ostrowski - główny specjalista w MJWPU, członek PO
270. Mariusz Osuch - członek rady nadzorczej PKS Ostrowiec Świętokrzyski, członek rady powiatu ostrowieckiego PO
271. Anna Pabisiak - członek rady nadzorczej Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie, warszawska radna PO
272. Bartłomiej Pachis - prezes Polskich Terminali i prokurent Terminalu Promowego Świnoujście, członek rad nadzorczych Remach GRI, (grupa ZCh Police) i Przewozów Regionalnych, szef ZP PO w Policach, radny tego miasta z PO
273. Andrzej Panasiuk - członek zarządu PKP, prezes TK Telekom, członek rad nadzorczych trzech spółek z grupy PKP, szef rady nadzorczej Poczty Polskiej, wiceminister infrastruktury w pierwszym rządzie Donalda Tuska
274. Hubert Papaj - członek zarządu Jeleniogórskich Elektrowni Wodnych, członek rady nadzorczej Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, zastępca prezydenta Jeleniej Góry z PO, były szef rady miasta, szef ZP PO w Jeleniej Górze
275. Zbigniew Papierski - prezes Postdaty (grupa Poczta Polska), członek rady regionu łódzkiego PO
276. Stanisław Papuga - zastępca dyrektora Elektrowni Bełchatów (grupa PGE), członek rad nadzorczych Elektrociepłowni Lublin-Wrotków i ZPBE Energopomiar (grupa PGE), kandydat PO w wyborach do rady miasta Bełchatowa
277. Jacek Patro - prezes PKS Biłgoraj, były szef ZP PO w Biłgoraju, radny PO tego miasta
278. Urszula Pawlak - główny specjalista w MJWPU, była szefowa ZP PO w Sochaczewie, kandydatka PO na burmistrza Sochaczewa
279. Danuta Pawlus - kierownik PT KRUS w Bytowie, kandydatka PO w wyborach samorządowych
280. Jarosław Perzyński - prezes E-Telbank, kandydat PO w wyborach samorządowych
281. Ireneusz Pietraszek - zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału ARiMR i świętokrzyskiego oddziału KRUS, członek ZP PO w Kielcach, były komisarz Włoszczowy z nadania Donalda Tuska
282. Lucjan Pietrzczyk - świętokrzyski wicekurator oświaty, poseł PO, były radny powiatowy i wojewódzki PO
283. Magdalena Piłat - członek rad nadzorczych pięciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa, asystentka Adama oleszkiewicza, byłego wiceministra skarbu w rządzie Donalda Tuska
284. Ryszard Piskorski - szef rady nadzorczej PKS Zamość, członek władz PO w lubelskim, kandydat PO w wyborach samorządowych i parlamentarnych
285. Marzena Piszczek - wiceprezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1, szefowa rad nadzorczych PKO BP, Azotów Tarnów i PZU, dobra znajoma byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO
286. Adam Pleczeluk - główny specjalista w MJWPU, członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
287. Leszek Plich - członek zarządu PGE Dystrybucja Łódź-Teren, zastępca dyrektora tamtejszego oddziału PGE Dystrybucja, kandydat PO w wyborach samorządowych
288. Mirosław Płuciennik - członek zarządu i prezes Stadniny Koni Galewice, szef ZP PO w Skierniewicach
289. Grzegorz Pobrotyn - pracownik ARiMR w Ostrowcu Świętokrzyskim, kandydat PO w wyborach samorządowych
290. Jacek Podlewski - wiceprezes ANR, wiceprezes i prezes PGE Energia Odnawialna, członek rad nadzorczych czterech spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa, związany z PO, z rekomendacji tej partii był wiceszefem ANR
291. Grzegorz Podlewski - prezes Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy, były szef koła PO w Tychach
292. Jerzy Pokój - członek rady nadzorczej spółki Interferie (grupa KGHM), szef sejmiku dolnośląskiego z PO
293. Adam Poniewski - dyrektor zachodniopomorskiego oddziału ANR, kandydat PO w wyborach samorządowych
294. Mariusz Popielarz - członek rady nadzorczej Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego, ostrołęcki radny PO, szef ZP PO w Ostrołęce
295. Mariusz Popławski - informatyk w MJWPU, członek PO
296. Marek Poręba - dyrektor WORD w Rzeszowie, radny PO powiatu rzeszowskiego
297. Maria Porębowicz - główny specjalista w MJWPU, radna PO warszawskiej dzielnicy Praga-Południe
298. Krystyna Poślednia - prezes WFOŚiGW w Poznaniu i członek rady nadzorczej spółki, w której WFOŚiGW ma udziały, poseł PO, była radna PO sejmiku wielkopolskiego
299. Józef Przybylski - zastępca kierownika BP ARiMR w Sandomierzu, szef koła PO w Łagowie, kandydat PO w wyborach samorządowych
300. Andrzej Pyziak - członek rady nadzorczej WFOŚiGW w Opolu, wójt gminy Rudniki, członek PO
301. Wiesław Raboszuk - dyrektor MJWPU, członek zarządu województwa mazowieckiego z PO, były radny PO na warszawskim Targówku
302. Andrzej Rakowicz - członek rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ciechocinek, członek rady krajowej PO
303. Sebastian Ramenda - prezes PKS Kraków i członek rady nadzorczej spółki córki Regionalny Dworzec Autobusowy, radny PO powiatu wadowickiego, szwagier Marka Sowy, marszałka województwa małopolskiego z PO
304. Antoni Rapacz - prezes Przedsiębiorstwa Produkcji i Hodowli Ryb Słodkowodnych, członek rad nadzorczych Agro-Mana i Intraco (obie: grupa PHN), kandydat PO w wyborach do Sejmu, dobry znajomy byłego ministra skarbu Aleksandra Grada
305. Zbigniew Rapciak - prezes Polskiego LNG, członek rad nadzorczych Poczty Polskiej i PLL LOT, były wiceminister infrastruktury w pierwszym rządzie Donalda Tuska
306. Bożena Rojewska - prezes Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, katowicka radna PO, wiceszefowa katowickiego koła PO
307. Marcin Rolnik - członek zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, główny specjalista i kierownik wydziału w MJWPU, radny PO warszawskiej dzielnicy Śródmieście
308. Jerzy Romanowski - zastępca dyrektora gdańskiego oddziału ANR, radny PO powiatu elbląskiego, kandydat PO w wyborach do Sejmu
309. Henryk Rosiek - prezes Strzegomskich Zakładów Mechanicznych Zręb, radny PO powiatu świdnickiego
310. Marcin Rosół - wiceprezes Agencji Rozwoju Mazowsza, były szef biura klubu parlamentarnego PO i gabinetu politycznego byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego z PO
311. Wiesław Różycki - członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Zamość, Kopalni Wapienia Czatkowice i Lubelskiego Węgla Bogdanka, były wicewojewoda podkarpacki, kandydat PO w wyborach do sejmiku
312. Piotr Rudzki - członek rad nadzorczych: Międzynarodowych Targów Poznańskich i Elektrowni Rybnik, pełnomocnik wspólnika w Wojskowym Przedsiębiorstwie Handlowym, zastępca burmistrza Bielan z PO
313. Aleksandra Ruszczyk - sekretarka w MJWPU, członek rodziny Leszka Ruszczyka, wicemarszałka województwa mazowieckiego z PO
314. Leszek Ruszczyk - zarządca komisaryczny i prezes PKS w Radomiu, wicemarszałek województwa mazowieckiego z PO, wiceszef ZP PO w Radomiu
315. Mirosław Rybicki - członek zarządu Grupy Zarządzającej Pomerania, brat Sławomira Rybickiego, sekretarza stanu w kancelarii prezydenta i do niedawna posła PO
316. Aleksandra Ryng - podinspektor i główny specjalista w MJWPU, członek PO
317. Marek Rząsowski - członek rad nadzorczych Agencji Mienia Reliqum, Epekoksu, Pol-Miedź Transu, były szef i rzecznik PO w Wałbrzychu
318. Andrzej Rzońca - członek rady nadzorczej Totalizatora Sportowego, członek Rady Polityki Pieniężnej z rekomendacji PO
319. Joanna Sadowska - kierownik wydziału w MJWPU, członek PO
320. Krzysztof Salwach - członek rady nadzorczej Ciechu, współautor programu PO dla rolnictwa
321. Agnieszka Sardecka - członek zarządu Poczty Polskiej, członek rad nadzorczych Banku Pocztowego i Ruchu, znajoma i współpracowniczka Macieja Jankowskiego, byłego wiceministra infrastruktury w rządach Donalda Tuska
322. Włodzimierz Sarnecki - członek zarządu KWB Bełchatów, zastępca oddziału PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, kandydat PO w wyborach samorządowych
323. Jerzy Sarnowski - wiceprezes WFOŚiGW w Szczecinie, szef koła PO w Białogardzie
324. Tomasz Sadzyński - prezes Łódzkiej SSE, były łódzki radny PO, sekretarz województwa i komisarz Łodzi z PO
325. Joanna Schmid - wiceprezes Tauronu, członek rad nadzorczych Elektrowni Stalowa Wola i Tauron Ciepło, była wiceminister skarbu i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO
326. Edward Schmidt - prezes Miedziowego Centrum Zdrowia, członek rady nadzorczej Uzdrowiska Cieplice (obie: grupa KGHM), mąż Barbary Schmidt, wiceszefowej rady powiatu lubińskiego z PO
327. Artur Sebesta
wiceprezes i prezes ZR Rekom, prezes ZAK Serwis i Prorem (wszystkie: grupa Azoty Tarnów)
syn Józefa Sebesty, marszałka województwa opolskiego z PO
328. Paweł Sęk - członek rady nadzorczej OBR Przemysłu Rafineryjnego, członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu
329. Zbigniew Sieja - dyrektor wrocławskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego, były radny PO powiatu wrocławskiego  
330. Tomasz Sieradz - dyrektor PN Centrala Nasienna i prezes spółki Centrala Nasienna, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, radny PO na warszawskim Ursynowie, były burmistrz tej dzielnicy i wiceprezydent Warszawy
331. Jarosław Siergiej - prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, członek PO, związany z europosłem Sławomirem Nitrasem, członkiem zarządu krajowego PO
332. Dariusz Sitko - wicedyrektor Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, członek rady nadzorczej PKS Kielce, członek PO
333. Stefan Skonieczny - zastępca dyrektora i dyrektor gdańskiego oddziału KRUS, szef rady miasta Pruszcz Gdański z PO, członek ZP PO w Gdańsku
334. Mariusz Skupski - główny specjalista BP ARiMR w Sejnach, skarbnik ZP PO w Sejnach
335. Tomasz Słodkowski - członek rady nadzorczej, wiceprezes i prezes Atomu Trefl Sopot, klubu sportowego utrzymywanego przez PGE, członek rady nadzorczej Armatury Kraków, były gdański radny PO, były asystent ministra Sławomira Nowaka z PO, wiceszef ZP PO w Gdańsku
336. Piotr Służewski - kierownik PT KRUS w Biłgoraju, członek ZP PO w Biłgoraju
337. Iwona Smolińska - pracownik MJWPU, członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
338. Robert Sobol - członek rady nadzorczej Koksowni Przyjaźń, były radny PO w Nowym Sączu
339. Agnieszka Sobolewska - dyrektor biura WFOŚiGW w Szczecinie, radna PO sejmiku zachodniopomorskiego
340. Ilona Soja-Kozłowska - zastępca kierownika w MJWPU, radna PO warszawskiej dzielnicy Bielany
341. Maria Sokoll - zastępca prezesa WFOŚiGW w Olsztynie., szefowa kampanii wyborczych PO w warmińsko-mazurskim
342. Liliana Sonik - wicedyrektor TVP Info, żona europosła PO Bogusława Sonika
343. Robert Soszyński - prezes PERN Przyjaźń i członek rad nadzorczych dwóch spółek córek: Naftoportu i Naftoru, były członek rady krajowej PO i szef sejmiku mazowieckiego
344. Marek Sowa - członek rady nadzorczej Uzdrowiska Krynica-Żegiestów, marszałek województwa małopolskiego z PO, członek małopolskiego ZW PO
345. Karol Stasik - prezes Zakładów Ceramicznych Bolesławiec, szef rady powiatu bolesławieckiego z PO, szef ZP PO w Bolesławcu
346. Grzegorz Stawowy - dyrektor oddziału Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie, krakowski radny PO, wiceszef PO w Krakowie
347. Radosław Stępień - członek rady nadzorczej Banku Pocztowego, zastępca prezydenta Łodzi z PO, wiceminister infrastruktury i transportu w rządach Donalda Tuska
348. Ryszard Strzyżewicz - prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, były skarbnik PO w Gdyni, członek rady powiatu PO
349. Paweł Strzyżewski - prezes Przedsiębiorstwa Rolnego Rusko i Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola, kandydat PO w wyborach samorządowych
350. Joanna Stuglik - członek rad nadzorczych PGNIG i Ruchu, kandydatka PO w wyborach samorządowych
351. Andrzej Styn - kierownik BP ARiMR w Pucku, dyrektor oddziału pomorskiego ARiMR, radny PO powiatu puckiego, bliski współpracownik Kazimierza Plocke, wiceministra rolnictwa
352. Michał Suliborski - starszy inspektor w MJWPU, radny PO warszawskiej dzielnicy Praga-Południe
353. Jacek Suski - dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu, radny PO powiatu nyskiego, członek władz PO województwa opolskiego
354. Karol Szczepaniak - dyrektor oddziału i pełnomocnik w Pol-Miedź Transie, głogowski radny PO
355. Renata Szczepańska - członek rad nadzorczych ZEW Solina-Myczkowce i Eko-Top, wójt gminy Cisna, kandydatka PO w wyborach do Sejmu
356. Krzysztof Szczypiór - zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego, kandydat PO w wyborach do Sejmu
357. Alina Szełemej - członek rady nadzorczej Uzdrowiska Szczawno-Jedlina, wałbrzyska radna PO
358. Mieczysław Szewczyk - członek rad nadzorczych PKS Myszków i Funduszu Górnośląskiego, sekretarz koła PO w Myszkowie
359. Jerzy Sztejmiec - członek rady nadzorczej spółki Energetyczne Systemy Pomiarowe (grupa PGE), kandydat PO w wyborach samorządowych
360. Andrzej Szturgulewski - kierownik BP ARiMR w Sejnach, starosta sejneński z PO, szef ZP PO w Sejnach
361. Ewa Szydłowska - kierownik BP ARiMR w Lesku, sekretarz ZP PO w Lesku
362. Krzysztof Szymański - starszy specjalista w MJWPU, członek PO
363. Grażyna Świtoń-Pawlicka - członek rady nadzorczej Uzdrowiska Rymanów Zdrój, sekretarz koła PO w Szczytnej
364. Marek Tałasiewicz - prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, członek rady nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, szef sejmiku zachodniopomorskiego z PO
365. Jacek Tarasiewicz - kierowca w MJWPU, członek PO
366. Piotr Targiński - zastępca dyrektora departamentu energetyki jądrowej w PGE, członek rady nadzorczej PFK Gaskon, były szef gabinetu politycznego Grzegorza Schetyny jako ministra spraw wewnętrznych i administracji
367. Jan Tomaka - prezes WFOŚiGW w Rzeszowie i członek rady nadzorczej Eko-Top, były poseł PO
368. Joanna Tracz-Łaptaszyńska - główny specjalista w MJWPU, radna PO warszawskiej dzielnicy Wola
369. Zofia Trębicka - współpracuje na podstawie umów zleceń ze spółkami z grupy PHN, warszawska radna PO
370. Krzysztof Tumialis - członek zarządu PKS Suwałki, do niedawna suwalski radny PO
371. Łukasz Tusk - specjalista w ANR w Oleśnie, były poseł PO
372. Paweł Tyburc - główny specjalista i naczelnik wydziału w ARiMR, szef rady warszawskiej dzielnicy Białołęka z PO
373. Wojciech Tyfel-Łączkowski - główny specjalista w MJWPU, członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
374. Krzysztof Urbaniak - dyrektor poznańskiego oddziału ANR, członek zarządu Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, brat Jarosława Urbaniaka, prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego i byłego posła PO
375. Wiesław Urbański - członek rady nadzorczej Post-Tel (grupa Poczty Polskiej), popierał kandydatkę PO Hannę Zdanowską w wyborach na prezydenta Łodzi
376. Tadeusz Wagner - prezes Agtelu (grupa PGE), szef jednego z kół PO w Tomaszowie Lubelskim
377. Grzegorz Walczak - dyrektor oddziału Poczty Polskiej w Łodzi, członek rad nadzorczych Cargosped Terminal Braniewo i Fabryki Szlifierek Jotes, kandydat PO w wyborach samorządowych, członek ZP PO w Łodzi
378. Roman Walkowiak - szef rady nadzorczej PGE Elektrociepłownia Kielce, członek rady nadzorczej PGE Elektrownia Opole,radny powiatu zgorzeleckiego z PO
379. Rafał Wardziński - prezes Polskiego LNG, członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa, były rzecznik zachodniopomorskiej PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu
380. Adam Warzecha - rzecznik prasowy Kolei Śląskich, katowicki radny PO, członek ZP PO w tym mieście
381. Piotr Waśniewski - prezes KKS Turów Zgorzelec, klubu sportowego utrzymywanego przez PGE, kolega i bliski współpracownik Grzegorza Schetyny, wiceszefa PO
382. Jarosław Wąsik - kierownik w Dipservice i PHN, radny PO warszawskiej dzielnicy Bielany
383. Jacek Weksler - szef biura koordynacji programowej TVP, były wiceminister kultury i szef gabinetu politycznego ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego z PO
384. Maciej Wewiór - członek rad nadzorczych Dipservice i Elektromontażu Poznań, doradca rzecznika rządu Pawła Grasia, członek gabinetu politycznego i rzecznik byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO
385. Adam Wichliński - dyrektor Zarządu Nieruchomości Województwa Łódzkiego, kierownik jednostki podlegającej ANR, członek PO
386. Marek Widera - członek  rady nadzorczej ZGM Zębiec, członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu
387. Rafał Wielichowski - prezes i likwidator Agencji Mienia Reliqum, mąż posłanki PO Moniki Wielichowskiej
388. Jakub Wierdak - dyrektor biura WFOŚiGW w Opolu, członek rady nadzorczej Opolskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych, syn Bogusława Wierdaka, szefa sejmiku opolskiego z PO
389. Honorata Wietraszuk - kierownik w Muzeum Wsi Radomskiej, członek ZP PO w Radomiu
390. Maria Wiro-Kiro - główny specjalista w MJWPU, wiceszef koła PO Warszawa Bielany
391. Krystyna Wituska - główny specjalista w MJWPU, członek PO
392. Katarzyna Włodek-Makos - członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa, była pracownica komitetu wyborczego PO, członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO
393. Andrzej Wojdyła - prezes Opakometu i członek rady nadzorczej spółki córki, członek rady nadzorczej FAE Famed Łódź, członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu
394. Barbara Wojnarowska - dyrektor departamentu w KGHM Ecoren, żona Norberta Wojnarowskiego, posła PO
395. Marek Wojnarowski - członek rad nadzorczych Walcowni Metali Łabędy (grupa KGHM) i Kostrzyńsko-Słubickiej SSE, radny powiatowy PO w Lubinie, szef ZP PO w tym mieście, ojczym posła PO Norberta Wojnarowskiego
396. Wojciech Wojtowicz - szef rady nadzorczej Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, krakowski radny PO
397. Jerzy Woliński - prezes Jednostki Ratownictwa Chemicznego, Polskiego Konsorcjum Chemicznego, Biprozatu i Proremu (wszystkie: grupa Azoty Tarnów), członek rad nadzorczych: ZAKSA, Automatyka, Kombinat Budowlany Kołobrzeg, wiceszef ZP PO w Tarnowie
398. Artur Wołczacki - prezes Naftoru, spółki z grupy PERN Przyjaźń, skarbnik koła PO Warszawa Ochota
399. Marek Worach - prezes Kolei Śląskich, członek zarządu i prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, dobry znajomy Adama Matusiewicza, marszałka województwa śląskiego z PO
400. Aleksandra Wosztyl - pracownik MJWPU, córka Dariusza Wosztyla, byłego wiceburmistrza Ursynowa z PO, protegowanego Ewy Kopacz
401. Jerzy Woźniakiewicz - dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, krakowski radny PO
402. Gwidon Wójcik - wiceprezes Elbestu z grupy PGE, razem z Aleksandrem Gradem, byłym ministrem skarbu z PO, zasiada w radzie Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego
403. Jan Wójtowicz - dyrektor Rejonowego Zakładu Energetycznego Tomaszów, dyrektor zamojskiego oddziału PGE Dystrybucja, członek rad nadzorczych Fundacji Ekofundusz i Krajowej Spółki Cukrowej, sekretarz ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, radny powiatowy PO
404. Tomasz Wroński - członek rad nadzorczych Zakładu Budownictwa Energetycznego, Fabryki Maszyn Bumar-Koszalin, członek PO
405. Robert Wróbel - kierownik wydziału w MJWPU, radny PO warszawskiej dzielnicy Bielany
406. Krzysztof Zalibowski - prezes i wiceprezes PGE Elektra, prezes PGE Dystrybucja Łódź, zastępca dyrektora łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja, członek rad nadzorczych PGE Zamojska Korporacja Energetyczna i Narodowego Centrum Sportu, członek rady powiatu PO w Radomiu, kandydat PO w wyborach samorządowych
407. Jacek Zatorski - prezes GKS Bełchatów, wiceszef rady powiatu bełchatowskiego z ramienia PO
408. Gabriela Zawiła - dyrektor Muzeum Karkonoskiego, żona Marcina Zawiły, prezydenta Jeleniej Góry i byłego posła PO
409. Jerzy Zawodnik - główny specjalista w MJWPU, radomski radny PO
410. Dorota Zbińkowska - zastępca dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie, członek rady nadzorczej Agencji Rozwoju Mazowsza, warszawska radna PO
411. Halina Zbiróg - zastępca kierownika BP ARiMR w Lublinie, wiceszefowa ZP PO w Lublinie

412. Robert Zdobylak - prezes Zarządu Morskiego Portu Police i Szczecińskich Zakładów Zbożowo-Młynarskich PZZ, członek rad nadzorczych WFOŚiGW w Szczecinie i Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, szef ZP PO w Stargardzie Szczecińskim, radny zachodniopomorskiego sejmiku z PO
413. Zygmunt Zdunek - dyrektor olsztyńskiego oddziału ANR, członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
414. Leszek Zgutka - członek rady nadzorczej Uzdrowiska Konstancin Zdrój, członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
415. Marek Zieliński - wiceprezes WFOŚiGW w Poznaniu, były poseł PO
416. Tadeusz Zieliński - członek rady nadzorczej Zakładów Wyrobów Kamionkowych Marywil, wiceszef ZP PO w Starachowicach
417. Ryszard Zięciak - dyrektor Mazowieckiego Zarządu Nieruchomości, członek rady nadzorczej PPKS Warszawa, radny PO na warszawskim Ursynowie, były zastępca burmistrza tej dzielnicy
418. Monika Ziółkowska - specjalistka, starsza specjalistka i kierownik w Krajowej Spółce Cukrowej, kuzynka Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu z PO
419. Andrzej Zoch - wiceprezes WFOŚiGW w Kielcach, szef ZP PO w Busku Zdroju, kandydat PO w wyborach do Senatu
420. Jan Żak - wiceprezes EKS Skra Bełchatów, prezes Elmenu (grupa PGE), wiceszef zarządu miejskiego PO w Bełchatowie i radny Bełchatowa
421. Waldemar Żakowski - dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, członek PO, były olsztyński radny PO
422. Łukasz Żelewski  - prezes Agencji Rozwoju Pomorza i członek rad nadzorczych dwóch spółek, w których ARP ma udziały, członek PO
423. Marian Żmijan - kierownik BP ARiMR w Biłgoraju, brat Stanisława Żmijana, posła PO i szefa lubelskiego ZW PO
424. Małgorzata Żuber-Zielicz - wicedyrektor Muzeum Sportu i Turystyki, warszawska radna PO
425. Krzysztof Żuk - członek rad nadzorczych PGE , Polskiego LNG i Agencji Rozwoju Przemysłu, prezydent Lublina z PO, wiceminister skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska
426. Stanisław Żuk - członek rady nadzorczej spółki Megamed (grupa PGE), szef rady powiatu zgorzeleckiego z PO
427. Mirosław K. - kierownik BP ARiMR w Szprotawie, były szef ZP PO w Żaganiu
428. Maciej T. - sekretarz rady nadzorczej WFOŚiGW w Szczecinie, szef rad nadzorczych WFOŚiGW w Łodzi i WFOŚiGW w Toruniu, wiceminister środowiska z PO w pierwszym rządzie Donalda Tuska

źródło: Puls Biznesu

O podobnej  liście - liście PSL pisaliśmy - Zielona koniczynka.....


   

Dodaj komantarz
Jan Kowalski
Dodano dnia: 15.07.2012 16:49

Just watch the afternoon quiz shows to see how dumb Britain is. OK she made a mistake but there's no need to to bully the woman the way they have. Look what Twitter bullying did to Stephen Fry.

Jan Kowalski
Dodano dnia: 15.07.2012 16:49

Just watch the afternoon quiz shows to see how dumb Britain is. OK she made a mistake but there's no need to to bully the woman the way they have. Look what Twitter bullying did to Stephen Fry.

Jan Kowalski
Dodano dnia: 15.07.2012 16:49

Just watch the afternoon quiz shows to see how dumb Britain is. OK she made a mistake but there's no need to to bully the woman the way they have. Look what Twitter bullying did to Stephen Fry.

Jan Kowalski
Dodano dnia: 15.07.2012 16:49

Just watch the afternoon quiz shows to see how dumb Britain is. OK she made a mistake but there's no need to to bully the woman the way they have. Look what Twitter bullying did to Stephen Fry.

Jan Kowalski
Dodano dnia: 15.07.2012 16:49

Just watch the afternoon quiz shows to see how dumb Britain is. OK she made a mistake but there's no need to to bully the woman the way they have. Look what Twitter bullying did to Stephen Fry.

Jan Kowalski
Dodano dnia: 15.07.2012 16:49

Just watch the afternoon quiz shows to see how dumb Britain is. OK she made a mistake but there's no need to to bully the woman the way they have. Look what Twitter bullying did to Stephen Fry.

Jan Kowalski
Dodano dnia: 15.07.2012 16:49

Just watch the afternoon quiz shows to see how dumb Britain is. OK she made a mistake but there's no need to to bully the woman the way they have. Look what Twitter bullying did to Stephen Fry.

60 tys. premii dla kochanki Kurskiego?

W ślad za romansem Jacka Kurskiego (prezesa TVP) i Joanny Klimek szły nieprzeciętne pieniądze.

Kolejny wypadek z udziałem limuzyn rządowych

Na warszawskiej wisłostradzie doszło do stłuczki z udziałem limuzyny Żandarmerii.

Balanga Misiewicza

Szastanie pieniędzmi, limuzyna, nagabywanie kobiet, propozycje pracy... To nie świat milionera, a rzecznika MON.

Jacuzzi, futerka, co potem?

Życie poselskie, każdy by o takim marzył. Nie to co szare życie przeciętnego Polaka.

Tekaem 2013
Macierewicz - Lotniczy ekspert

Tusk - Jak żyć?

Łączna ilość głosów: 3

Niesiołowski - Mirabelki i szczaw

Łączna ilość głosów: 2

Tusk - Jest moc

Łączna ilość głosów: 0

Komorowski - Jak król

Łączna ilość głosów: 0

Kaczyński - Nasz kandydat

Łączna ilość głosów: 3

Macierewicz - Lotniczy ekspert

Łączna ilość głosów: 11
Republika kolesi
Tablice za 2 mln złotych

Sejm wyda 2 mln złotych na nowe ekrany, na których wyświetlane są głosowania.

Nagrody dla rządu

Beata Szydło dała 2,5 mln złotych nagród

Poseł PiS dostał prawo jazdy bez egzaminu?

Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadzi śledztwo w sprawie korupcji z udziałem posła PiS.

PiSowscy radni także mają stołeczki

Sześciu radnych (z siedmiu będących w sejmiku kujawsko-pomorskiego) ma intratne posadki.

Kamienica za 6 mln sprzedana za grosze

Kamienica warta 6 mln została sprzedana kościołowi za 30 tys.

Wójt odebrał policji komputery

Wójt Nadarzyna odebrał policji komputery. Czy jest to zemsta za zatrzymanie wicewójta Nadarzyna, gdy ten prowadził samochód po pijanemu?

Wizaż za 170 tys. złotych

Na co mogą wydawać politycy z naszych pieniędzy? Jak się okazuje na wizaż też można.

Kierowca pełnomocnikiem premiera ds. rozwoju gospodarczego

Kierowca Kornela Morawieckiego, ojca obecnego premiera robi karierę w zawrotnym tempie.

Sumki dla szoferów

Szoferzy z ogromnymi nagrodami - od 10 do blisko 30 tys. złotych.

Obywatel B

Podzielili Polskę. Na klasę panów oraz obywateli gorszej kategorii.

Obywatel B to może być Twój głos.